Quantcast

Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Czesław Jerzy Małkowski, uniewinniony były prezydent Olsztyna, komentuje wyrok [VIDEO, ZDJĘCIA]

2019-12-13 14:51:25 (ost. akt: 2019-12-13 16:51:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

- Orzeczenie to jest najlepszym prezentem choinkowym - napisał na swoim profilu facebookowym Czesław Jerzy Małkowski, odnosząc się do decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie, który utrzymał w mocy uniewinnienie byłego prezydenta Olsztyna. W czasie konferencji prasowej Czesław Jerzy Małkowski odpowiadał na pytanie licznie zebranych w sądzie dziennikarzy.

Zobacz także: Czesław Jerzy Małkowski usłyszał wyrok. W sądzie w Olsztynie trwa odczytywanie uzasadnienia [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Czesław Jerzy Małkowski Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego. Oznacza to, że były prezydent Olsztyna jest niewinny. Obecnie trwa odczytywanie uzasadnienia....

Po wyjściu z sali rozpraw, na której były prezydent Olsztyna usłyszał, że w ocenie sądu jest niewinny, Czesław Jerzy Małkowski spotkał się z dziennikarzami.

— 12 lat trzeba było czekać na sprawiedliwy wyrok — mówił były prezydent Olsztyna.


Obrońca Czesława Jerzego Małkowskiego mecenas Marek Gwryluk zapytany o to co może oznaczać wniosek o kasację powiedział: — Wyrok jest już prawomocny i wykonalny. Pan prezydent jest osobą niewinną, nie było żadnego przestępstwa, nie było pokrzywdzonej. Nie było sprawcy. Natomiast jeśli prokuratura czy oskarżycielka posiłkowa będzie chciała wnieść kasację, ma do tego prawo. Pamiętajmy jednak, że w postępowaniu kasacyjnym nie można kwestionować ustaleń faktycznych. Sąd Najwyższy ustala tylko, czy naruszono przepisy — podkreślił adwokat.


Do pomyślnego dla siebie zakończenia procesu Czesław Jerzy Małkowski odniósł się także w mediach społecznościowych. - Nasz koszmar się skończył - napisał.Przypomnijmy, że Czesław Jerzy Małkowski był oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne, do których, jak zapewniała jego była podwładna, dochodziło w latach 2002-2007.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. az #2835744 | 83.5.*.* 15 gru 2019 08:22

  12 lat trwała sprawa, DWANAŚCIE !!!!! Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać !!! W normalnym kraju myślę, że trzy miesiące i po sprawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Edka #2835716 | 37.201.*.* 15 gru 2019 00:43

  A po co chodzil do jej prywatnego mieszkania ? Chyba nie powiesz , ze przynosil podpisane papiery. Do twojej zony, czy corki tez przychodzi do domu jej szef jak ciebie nie ma ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A co za różnica... #2835715 | 81.190.*.* 15 gru 2019 00:41

  Czy winny, czy niewinny. Takiego prezydenta nigdy bym nie chciała. Jakoś tak kilka lat temu dwa wywiady były telewizyjne w regionalnych telewizjach w ciągu zaledwie jednego dnia. W zasadzie nie wywiady, a relacje z kolejnego sądu, oczywiście każda telewizja pokazała tylko ten fragment, który chciała. Jeden fragment i słowa Małkowskiego: "Nigdy zony nie zdradziłem", a drugi fragment pytanie dziennikarza, czy to był gwałt?: "Jaki gwałt? Ona sama tego chciała!" i zaraz kuksaniec adwokata. Gwałtu zapewne nie było, mamy wyrok uniewinniający, ale były relacje pozamałżeńskie, nazwane ostatnio "romansem" (czyli jednak były), a więc była jednak zdrada małżeńska, niezasadnym więc jest sądzenie się z oskarżającą o zadośćuczynienie z powodu choroby żony, bo może choroba wynikła z samej świadomości zdrady, do której delikwent się przyznał. No bo jak to- zawsze w pierwszej ławce w Kościele, a tu zdrada i relacje pozamałżeńskie... I jeszcze te kupowanie gazetek dla dorosłych w hipermarketach, bynajmniej niejeden o tym już na tym portalu pisał. każda żona by się załamała. Nie zgwałcił, ale kłamał. Kłamał o relacjach pozamałżeńskich, pewnie jak co niektóre świętobliwe osoby uważa, że jak się wyspowiadał, to grzechu nie ma- ja takiego prezydenta nie chcę. Już nawet pomijając milczeniem swoistą niewiedzę na temat funduszy europejskich, o których się wypowiadał w czasie jednej z kampanii prezydenckich- jedyne, co teraz Mu zawdzięczamy, to tramwaje, bo to był jego pomysł. Ale realizacji by nie zrobił z tytułu niewiedzy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Anty PiS #2835685 | 188.147.*.* 14 gru 2019 22:18

  Brawo ! Grzymowicz przeżył szok Małkowski czysty a on z zarzutami z których nie wyjdzie he he he he he .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jack #2835667 | 88.156.*.* 14 gru 2019 21:06

  A ja mu jakoś nie wierzę...Uniewinnienie może być z różnych przyczyn, między innymi z tego powodu, że dowody były za słabe na skazanie. Pamiętać należy o kilku zarzutach, które się przedawniły. Zatem to uniewinnienie wcale nie świadczy, że Czesio czynów nie dokonał, jedynie, że sąd nie był w stanie mu ich udowodnić..Sąd nie mówi, że Czesio nic złego nie zrobił, a że uniewinnia go od zarzucanych mu czynów...Jest różnica? Przestańcie więc drodzy internauci go gloryfikować, bo możecie się ośmieszyć, tak jak było np. jak z księdzem Jankowskim czy innymi świętymi...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (48)