środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Olsztyn stał się areną e-sportu

2019-11-07 12:23:32 (ost. akt: 2019-11-07 12:38:14)
II Mistrzostwa Warmii i Mazur w E-sporcie

II Mistrzostwa Warmii i Mazur w E-sporcie

Autor zdjęcia: Paweł Jaszczanin

W czwartek (07.11) w olsztyńskiej hali Urania odbywają się II Mistrzostwa Warmii i Mazur w E-sporcie o Puchar Marszałka. Organizatorzy spodziewali się sporej frekwencji. I słusznie, bo zainteresowanie jest spore.

Wydarzenie wystartowało o godz. 8 i potrwa do 19.
W głównej mierze skierowane jest do młodzieży, a sam turniej ma być rozpatrywany jak typowy, konwencjonalny turniej międzyszkolny. Zawodnicy z całego województwa mierzą się dziś w popularnych grach — Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 20 oraz Tekken 7.

To zmiana względem ubiegłorocznej imprezy, bo wówczas walka rozgrywała się tylko w Counter-Strike.

Pula nagród? 10 tys. zł. Poza częścią turniejową znajdziecie też inne strefy, czyli — Free2Play, strefa prelekcji oraz strefa klubu Stomil. A to wszystko kompletnie za darmo.

Całkowicie otwarta dla uczestników strefa Free2Play skupia w sobie mnóstwo różnorodnych atrakcji – w tym stanowiska komputerowe oraz konsolowe retro gier, symulatory virtual reality, wystawę dronów wraz z symulatorami lotu, stanowiska gier nowoczesnych, wystawy broni białej czy strefa chill out.

Ale to nie wszystko, bo szykuje się seria wykładów i warsztatów.

• Co jeść, żeby wygrać – ABC diety esportowca
• Paint w służbie artysty czyli słów kilka o ewolucji sztuki graficznej
• Cyberpunk czy cyberbullying? Co było pierwsze?
• Palec w oko – podstawy Krav Magi
• Preppersi na propsie – Jak przeżyć podczas apokalipsy?
• Z czym się je kryptowaluty?
• Słowiańskie potwory – appki w służbie regionu
• Dzień z życia weganina

Ważnym elementem całych Mistrzostw jest strefa stworzona przez klub Stomil Olsztyn.
W tej strefie będą odbywać się rozgrywki związane ze sportem konwencjonalnym, a całość będzie dodatkowo urozmaicała obecność graczy z pierwszego składu olsztyńskiego klubu i działaczy Akademii Sportu.

— W kwalifikacjach do CS wystartowało 60 zespołów, czyli 360 zawodników. Na poprzedniej edycji było to 16 zespołów. Jest więc duża różnica. Docieraliśmy do kogo się da. Filmy o wydarzeniu, akcja na Facebooku, a każda ze szkół w województwie ma nasz plakat. Rozdmuchaliśmy to więc do granic możliwości — podkreślał w rozmowie z nami Kamil Kalinowski, współorganizator wydarzenia. — Do rozgrywek Counter Strike zakwalifikowało się 8 drużyn. Ale gramy też w Tekkena 7 i FIFĘ. Jeśli zaś chodzi o Tekkena, to nasze wydarzenie uzyskało status Dojo, czyli jest traktowane, jako trasa światowa Tekkena (Tekken World Tour 2019 —red.).

Kamil Kalinowski nie ukrywa, że jest zadowolony z zainteresowania, ale przypomina, że wydarzenie to przecież nie tylko turnieje i granie w gry wideo...

— Ciekawa będzie na pewno strefa retrokonsol. Ważne jest też to, że pojawią się prelekcje i warsztaty. Ja na przykład będę opowiadał o kryptowalutach — zapowiadał. — Będzie też pokaz dronów. Wszystko transmitowane bezpośrednio z dronów na dużej scenie. Będzie tor przeszkód, a te małe drony (waga 25 gramów) pokażą co potrafią.

Organizatorem Mistrzostw jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i AstroBoyz przy współpracy Klubu Stomil Olsztyn. Ponadto wydarzenie uzyskało patronat honorowy Prezydenta Miasta Olsztyna.

PJ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nie szkoda zycia #2815905 | 91.160.*.* 7 lis 2019 21:43

  E - może tak ale Sport? Sport gdzie człowiek obrasta tłuszczem i może co najwyżej po takim sporcie paść na zawał

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. weście się #2815559 | 37.8.*.* 7 lis 2019 13:09

   do jakiejś roboty...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz