Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Warmię i Mazury warto promować [ZDJĘCIA]

2019-10-04 17:58:28 (ost. akt: 2019-10-04 18:06:39)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czy nasz region to dobre miejsce dla inwestycji? Oczywiście! Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur to z kolei świetna okazja do rozmowy o tym, jak takie przekonanie czynić popularnym.

W Mrągowie spotkali się m.in. samorządowcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i przedsiębiorcy. O tym, że pozytywny wizerunek to cenny kapitał Warmii i Mazur i zawsze warto wymienić doświadczenia nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego na spotkanie przygotowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Mrągowo przybyli liczni goście. Chcieli dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej budować i promować potencjał swojego regionu.

— To wydarzenie jest świetną przestrzenią do budowy relacji oraz wymiany doświadczeń i poglądów między specjalistami zajmującymi się promocją gmin, miast, powiatów i regionu a przedstawicielami otoczenia biznesu — mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. — Stawiając na czyste, ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, dążymy do zachowania harmonii między rozwojem gospodarczym a troską o środowisko naturalne. Mamy trzy inteligentne specjalizacje, jednakże wciąż szukamy nowych kierunków rozwoju. Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur jest bardzo dobrym narzędziem do tych poszukiwań.Tak jak Festiwal jest świetną okazją do namysłu nad potencjałem regionu, tak Mrągowo jest dobrym miejscem dla Festiwalu, bo... — Mrągowo to Miasto Festiwali. Mamy bardzo dobre zaplecze do organizacji tego typu wydarzeń — zapewniał burmistrz Stanisław Bułajewski. W czasie mrągowskiego spotkania dużo mówiło się o edukacji. Dr Tomasz Wierzejski z UWM poprowadził panel dotyczący wykształconych kadr, stawiając przewrotne pytanie o to, czy przynoszą one gminom zysk czy stratę. To nie był zresztą jedyny element w programie poświęcony kapitałowi ludzkiemu, bo o takich zagadnieniach mówiły także m.in. Barbara Bąkowska i Agnieszka Pietrowicz. Stanisław Bułajewski moderował z kolei panel dotyczący edukacji dostosowanej do wymagań rynku pracy.
Podsumowaniem pierwszego dnia Festiwalu było wręczenie podczas Gali Festiwalu nagród w konkursie PRO Warmia i Mazury 2019 za najlepsze projekty promocyjne. Jury szukało tych przedsięwzięć, które podnoszą standardy działań marketingowych oraz są najlepszymi przykładami dobrych praktyk. W kategorii promocja ogólna nagrodę otrzymała Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap (projekt „Gołdap — Mazurski Zdrój. Regeneracja przyrodą”), a wyróżnienie trafiło do miasta Olsztyn za projekt „Olsztyn Green Festival — VI edycja”. Gminie Kurzętnik (projekt „Osiedle Dębno — zamieszkaj z nami w Kurzętniku”) przyznano główną nagrodę w kategorii promocja gospodarcza.


Dzięki Festiwalowi spotkali się w jednym miejscu ci, którzy w naszym województwie inwestują (przedsiębiorcy), ci, którzy te inwestycje wspierają (samorządowcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i specjaliści z zakresu promocji) i ci, którzy do nich przygotowują merytorycznie (eksperci, przedstawiciele instytucji naukowych). I wygląda na to, że wszyscy, co powinno cieszyć, mają jeszcze sporo do zrobienia, bo dynamiczne zmiany społeczne i gospodarcze sprawiają, że wypracowanie skutecznej strategii promocji województwa stanowi prawdziwe wyzwanie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mrągowianin #2799778 | 79.185.*.* 5 paź 2019 08:38

    HA HA HA śmiech na całe mazury. O czym wu mówicie? Przeciż już nie ma mijsca na inwestycje. Mazury są przeinwestowane przez władze Warszawy PO od ponad 10 lat. W ciągu doby przywożą śmiecie i odpady z czajki w ilości ponad 400 ton. I władze wojewódzkie, powiatowe i miejskie nic nie robią w tym kierunku by ten proceder zatrzymać? Pytam sie co też robi policja, powinni kontrolować na drogach dojazdowych i innych na terenie mazur i takie transporty zawracać i jednocześnie karać potężnymi karami , kierować do sądów i jednocześnie konfiskować takie pojazdy A wysyłających postawić pod sąd za zatruwanie środowiska. Walczycie z kominami a kiedy zaczniecie walczyć z tymi tirami zasypującymi mazury śmieciami i gównem warszawskim. Pseudo ekolodzy pytam się was kiedy naprawdę będziecie ekologami i zaczniecie blokować wjazd tych tirów na mazury. Pytam się kiedy Trzaskowski i władze PO staną przed sądem za ewidentne niszczenie mazur. Jedno z takich miejsc jest pod Kętrzynem o krórym wszelkie władze wiedzą i nie reagują by zatrzymać ten procder. Ale nie dziwie się bo praktycznie władza wojewódzka i, powiatowe i miejska na mazurach jest w łapach PO. A jak widomi swój swojego nie będzie ścigał i karał. Mieszkańcu Mazur i Warmii zanim oddacie głos w wyborach zastanówcie się czy warto oddać głos na tych którzy od wielu lat rządzą w naszych regionach i nic nie robią by nie dopyszczać niszczenia naszego rgionu przez warszawskie śmiecie i gówno z czajki bo spalarnie w czajce jest prawie od dwuch lat nieczynna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ostpreussen #2799613 | 109.243.*.* 4 paź 2019 19:50

    Jak inwestować bez S16?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz