Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Uśmiech i medal od pacjentki

2019-10-03 09:53:30 (ost. akt: 2019-10-11 09:31:14)
Natalia Data- Jabłońska: Często słyszę mile słowa z ust pacjentek

Natalia Data- Jabłońska: Często słyszę mile słowa z ust pacjentek

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Pochodzi z Sopotu, studiowała w Gdańsku, ale to właśnie w Olsztynie służy pacjentkom. Doktor Natalia Data-Jabłońska, ginekolog ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie, to nasza kolejna kandydatka do prestiżowego tytułu Wielkie Serce.

Nominacja do tytułu Wielkie Serce w naszej akcji była olbrzymią niespodzianką dla dr Natalii Daty-Jabłońskiej, ginekologa ze szpitala miejskiego w Olsztynie. — Zupełnie się tego nie spodziewałam i jest mi bardzo miło — nie kryje.

Jednak, po ponad 10 latach pracy w służbie zdrowia, takie gesty nie powinny lekarki dziwić. — Niedawno dostałam złoty medal od pacjentki z napisem „najlepsza pani ginekolog” — uśmiecha się. — Często słyszę miłe słowa z ust pacjentek, ale nie lubię się tym chwalić.

Skromność to niejedyny atut naszej kandydatki. Wystarczy spojrzeć na opinie w internecie. Czytamy, że jest „fantastycznym ginekologiem i to z powołaniem i podchodzi do każdej pacjentki indywidualnie”. I dalej: Wysłucha poradzi lub odradzi, daje nadzieje... Jest superdokładna i delikatna...Cierpliwie odpowiada na 1000 pytań i to z uśmiechem. A przy tym wszystkim jest tak ciepłą osobą, że nie czuje się skrępowania.\\\

Doktor Natalia w liceum zadecydowała, że będzie studiować medycynę. W jej rodzinie nie było lekarzy, więc to ona jako pierwsza przetarła drogę. Wybór specjalizacji z ginekologii już nikogo nie dziwi. — Do tej pory było zdecydowanie więcej mężczyzn ginekologów. I nadal są, ale w starszym pokoleniu. Teraz coraz więcej kobiet decyduje się na wybór ginekologii — zauważa.

Nasza kandydatka uważa, że kobieta lepiej zrozumie kobietę. — Często słyszę od pacjentek, że do tej pory chodziły tylko do mężczyzn. A potem słyszę, że w moim gabinecie było miło i delikatnie. Co zresztą mężczyzna może wiedzieć o cyklu miesiączkowym, o sprawach kobiecych? — uśmiecha się.

Doktor Natalia mówi, że ma stresującą, ale satysfakcjonującą pracę. — W mojej pracy zwykle wszystko kończy się dobrze — uśmiecha się. — Kobiety są szczęśliwe, rodzą dzieci.

Lekarkę cieszy to, że kobiety coraz bardziej dbają o siebie i mniej krępują się badań. Choć marzy o tym, żeby cytologia czy mammografia były ich stałym punktem w kalendarzu.

Jaki powinien być lekarz, któremu przypadnie tytuł Wielkie Serce? — Na pewno otwarty na pacjentkę, empatyczny, umiejący się wsłuchać w jej potrzeby i spełniający oczekiwania — wylicza dr Natalia Data- Jabłońska.

Lekarka chciałaby dalej się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. W planach ma specjalizacje z endokrynologi lub perinatologii (obejmuje anatomię, fizjologię i diagnostykę schorzeń kobiety ciężarnej oraz płodu i noworodka - red.)

Prywatnie nasza kandydatka jest szczęśliwą mamą dwóch chłopców. Jej hobby to sport. Lubi biegać, uprawiać fitness i podróżować. Kiedy rozmawiamy, odpoczywa po dyżurze, pielęgnując rośliny w ogrodzie.

Natalia Data-Jabłońska, Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie SMS o treści go.lk.1 na numer 72051 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

at

Prosimy o zgłaszanie kandydatur z całego województwa w następujących kategoriach:


Lekarz
Pielęgniarka/położna
Przychodnia/gabinet

---------
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Patronat nad Wielkim Sercem objęli:
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także