Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

IKEA wycofuje popularny produkt dla dzieci. Aby go zwrócić, nie jest potrzebny paragon

2019-10-01 13:45:19 (ost. akt: 2019-10-01 18:20:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Popularna sieć sklepów zaapelowała do swoich klientów o zwrot produktu, który - jak ustalono - może być niebezpieczny. Jednocześnie IKEA uspokaja - obawy budzi tylko jeden ze wzorów dostępnych kompletów śliniaków. Do sklepu powinni się zgłosić klienci, którzy kupili zestaw śliniaków MATVRÅ w kolorach niebieskim i czerwonym.

– IKEA traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie. Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem zgodności z obowiązującymi standardami i przepisami – czytamy na stronie internetowej sieci IKEA. – Pomimo tego otrzymaliśmy informacje, że zatrzask na śliniaku MATVRÅ może odpaść, powodując ryzyko zadławienia.

W związku z tym "IKEA wzywa wszystkich klientów posiadających ten produkt do zwrócenia go do najbliższego sklepu IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu lub inny podobny produkt. Dowód zakupu nie jest konieczny, by otrzymać zwrot kosztów zakupu".

– Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie – mówi Emelie Knoester, Business Area Manager w IKEA of Sweden, dodając: – Bezpieczeństwo klientów ma dla IKEA najwyższy priorytet, dlatego w ramach działań zapobiegawczych zdecydowaliśmy się wycofać śliniak dziecięcy MATVRÅ w kolorach niebieski/czerwonym, 2 sztuki w opakowaniu. Śliniaki o tej samej nazwie, MATVRÅ, sprzedawane w zestawie 2 sztuk w opakowaniu z wzorem w owoce/warzywa, w kolorach zielony/żółty, są bezpieczne ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania.

Źródło: IKEA/ red.

Fot. IKEA/ screen

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB