Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Nadchodzi demograficzne tsunami

2019-09-11 19:00:00 (ost. akt: 2019-09-11 19:13:49)

Autor zdjęcia: facebook.com/boguslawa.orzechowska

Senator Bogusława Orzechowska uważa, że najwyższa pora przygotować projekty związane z opieką nad seniorami. We wtorek uczestniczyła w konferencji Centrum Zdrowia 75+.

Drugi, bardziej dramatyczny człon nazwy konferencji, to "Zdążyć przed demograficznym tsunami". I faktycznie ze wszystkich prognoz wynika, że już niebawem, polskie, starzejące się społeczeństwo będzie potrzebowalo zastępów specjalistów i struktury zdolnej do sprawnej opieki nad seniorami.

- To dlatego uczestnicznę w tej konferencji. Nasz region ma poważne niedostatki w dziedzinie opieki geriatryczbej. Staramy się stymulować nowe rozwiązania systemowe, które te niedostatki zniwelują - powiedziała nam senator Bogusława Orzechowska w przerwie konferencji.
Senator z Warmii i Mazur uważa, że inicjatywy Prezydenta RP mogą w tym bardzo pomóc.

- W ostatnim czasie próbujemy uruchomić cały szereg różnych instytucji, które są właśnie w dużym stopniu dedykowane dla osób w podeszłym wieku. Jest to ustawa o centrach usług społecznych, które chcemy, żeby były tworzone przez samorządy gminne i miejskie. To także Narodowa Strategia Onkologiczna, bo doskonale wiemy, że choroby onkologiczne w przeważającej części dotykają ludzi w podeszłym wieku. A więc te elementy się zbiegają. Chodzi o to, by przygotować taki program, który pozwoli na jak najlepszą, jak najsprawniejszą koordynację różnych działań, które są podejmowane wobec osób w wieku 75+ - mówił do uczestników konferencji prezydent Andrzej Duda.

Stanisław Kryściński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także