Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

34 miliony na tereny inwestycyjne

2019-09-10 17:50:15 (ost. akt: 2019-09-10 18:45:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— Nie ma rozwoju bez nowych inwestycji — mówi Miron Sycz, wicemarszałek województwa, nadzorujący w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego wdrażanie środków unijnych. — Dlatego tam gdzie możemy wspieramy wszelkie działania poprawiające warunki dla inwestowania.

Zarząd województwa zdecydował właśnie o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów związanych z tworzeniem i przygotowaniem terenów inwestycyjnych. Dzięki temu możliwe jest wsparcie, kwotą blisko 29,5 mln zł 30 projektów, które spełniły kryteria i uzyskały wymaganą liczbę punktów w konkursie.

O pieniądze na realizację projektów mogły się ubiegać firmy i samorządy. Można było je przeznaczyć między innymi na utworzenie nowych lub dostosowanie istniejących terenów na rzecz rozwoju gospodarczego, uporządkowanie, przygotowanie i uzbrojenie terenu czy modernizację układu komunikacyjnego.

— Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 55 wniosków, spośród których 30 spełniło wszystkie kryteria i uzyskało wymaganą liczbę punktów — mówi wicemarszałek Miron Sycz. — Jednak ich wartość przewyższyła kwotę przeznaczoną w konkursie na dofinansowanie. Dlatego zdecydowaliśmy, że zwiększymy dofinansowanie z 28,9 mln zł do 33,8 mln złotych, tak aby wesprzeć wszystkie 30 projektów.

red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także