środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Urzędniczka z dobrą energią

2019-09-11 06:00:00 (ost. akt: 2019-09-11 13:59:11)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

NASZA AKCJA\\\ Tym razem do naszego plebiscytu została zgłoszona Katarzyna Kopeć, pełnomocnik burmistrza Kętrzyna ds. współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. To prawdziwa urzędniczka z misją, która zawsze chętnie służy pomocą innym.

Panią Katarzynę do plebiscytu zgłosił zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętrzynie. – Jest osobą niezwykle otwartą, pogodną, życzliwą i zawsze chętnie służy pomocą innym – napisano do nas w mailu.

I trudno się z tym nie zgodzić. Od Katarzyny Kopeć pozytywna energia bije na odległość. Mówią o tym osoby, które znają ją prywatnie, ale nie tylko. Tego samego zdania są również jej współpracownicy oraz mieszkańcy, którzy przychodzą do kętrzyńskiego Urzędu Miasta załatwić swoje sprawy.
Skąd nasza bohaterka ma w sobie tyle energii? – Mam charakter mojego taty i od małego taka jestem. Szalona i wesoła. Zawsze byłam energiczna i uśmiechnięta – mówi o sobie pani Katarzyna.
I dodaje: – Mam dwóch dorastających synów, ale i tak nigdy nie potrafiłam usiedzieć na miejscu. Może wynika to z tego, że poza pracą wiodę spokojne życie i nie mam większych zmartwień.
Dobroć płynącą od urzędniczki dostrzegają również petenci. – Usłyszałam kiedyś, że przez szesnaście lat pracy nigdy nie pokazałam, że jestem zajęta. Zawsze miałam czas – mówi Katarzyna Kopeć, która nie spodziewała się zgłoszenia do naszego plebiscytu.

– Zadzwoniono do mnie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z informacją, że chcą mnie zgłosić i proszą o zgodę. Zawsze wolę, żeby szef wiedział o takich nominacjach, więc poprosiłam, żeby porozmawiali z burmistrzem. Burmistrz powiedział, że oczywiście, więc ja też się zgodziłam.
Żeby zagłosować na panią Katarzynę wystarczy wysłać sms o treści: GO.UZM.7 na numer: 72051 (koszt 2,46 z VAT).

Jakiego wyniku oczekuje nasza bohaterka? – Tylko nie chciałbym być na końcu, bo byłoby mi przykro — żartuje pani Katarzyna. I dodaje: – Czy muszę wygrać? Nie, nie, nie! Na pewno poproszę o głosy, ale nie będę nikogo namawiać.

Przypomnijmy, że w naszym plebiscycie najwięcej głosów zgromadziła dotychczas dr Katarzyna Karolska, główna specjalistka w Biurze Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku, Jadwiga Gryncewicz z Urzędu Miejskiego w Orzyszu oraz Iwona Balcerzak, pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie. Więcej na gazetaolsztynska.pl

-----------------------
Termin zgłaszania kandydatur upływa 18.09.2019 roku. Prosimy je wysyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.pl
----------------------

A skąd pomysł na plebiscyt „Urzędnik z misją”? – Wierzymy, że samorząd to wspólnota, której każdy z nas jest członkiem. Tworzą ją m.in. mieszkańcy, urzędnicy, działacze organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy. To od myślenia wspólnotą i faktycznego partnerstwa zależy rozwój naszych małych ojczyzn. Dlatego też chcemy "odczarować" nadal pokutujące negatywne skojarzenia związane z samorządem, dzielenie na „my” i „oni”. Chcemy pokazać, że urzędnicy to również osoby misyjne, myślące społecznością – mówi Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia.
– Dlatego też zainicjowaliśmy pomysł, by docenić urzędników i pracowników organizacji pomocowych – dodaje. – Bardzo cieszymy się, że „Gazeta Olsztyńska” również postrzega, jak bardzo ten temat jest ważny i zorganizowała plebiscyt na „Urzędnika z misją”, którego Federacja FOSa jest partnerem.
Federacja FOSa to społecznicy i organizacje, które pomagają ludziom potrzebującym wsparcia. Współpracuje z wieloma partnerami, do kluczowych należy administracja samorządowa.

Krzysztof Kucharczak
k.kucharczak@gazetaolsztynska.pl

W plebiscycie „Urzędnik z misją”: mogą wziąć udział urzędnicy pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Do plebiscytu mogą być zgłoszeni pracownicy wszystkich szczebli administracji publicznej, a więc nie tylko pracowników urzędów, ale też ich jednostek organizacyjnych. Mogą to być np. pracownicy urzędu gminy czy powiatu, pracownicy socjalni, ale też instytucji kulturalnych czy innych urzędów. Z plebiscytu wyłączeni są prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie gmin, a także starostowie powiatów oraz członkowie zarządów samorządów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
Głosowanie smsowe trwa do 20 września. Zwycięzców poznamy w czasie uroczystej gali 15-lecia Federacji FOSa, która odbędzie się 23 września w olsztyńskim Planetarium.
Termin zgłaszania kandydatur upływa 18.09.2019 roku. Prosimy je wysyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.pl

Regulamin: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także