Quantcast

Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Inwestycje na UWM: rewitalizacja parku oraz przebudowa stadionu [VIDEO]

2019-09-06 07:15:00 (ost. akt: 2019-09-05 17:14:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Kortowo przygotowuje się na przyjęcie studentów i z myślą o nich podjęło się realizacji dwóch ogromnych inwestycji. Pierwsza z nich, a mianowicie rewitalizacja parku została już zrealizowana. Druga inwestycja, czyli przebudowa stadionu zakończy się jeszcze we wrześniu.

Założenia i koncepcje rewaloryzacji parku wykonali pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki oraz Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody. Prace zrealizowane zostały ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz także: Jak wrócicie po wakacjach na UWM, to możecie nie poznać kortowskiego parku [ZDJĘCIA] Jak wrócicie po wakacjach na UWM, to możecie nie poznać kortowskiego parku [ZDJĘCIA] Kortowski park pięknieje. Na profilu facebookowym UWM pojawiły się zdjęcia dokumentujące rewitalizację uczelnianych terenów. Wygląda na to, że nasz kampus,...

— Przywróciliśmy układ parku krajobrazowego z otwartymi przestrzeniami wewnętrznymi. Pojawiły się nowe siedliska roślin, które zostały dosadzone, a to wszystko zgodnie z polityką o zachowaniu bioróżnorodności. W naszym parku znajduje się ponad 500 okazałych i starych drzew oraz elementy osi widokowych skierowanych z wyżej położonych części na Jezioro Kortowskie. Park został wyposażony w nowe ławki, oświetlenie i nową nawierzchnię. Pojawiły się budki lęgowe dla ptaków oraz schronienia dla owadów i kaczek. Na terenie kampusu pojawiło się także 7 nowych wielofunkcyjnych zdrojów wody pitnej — wymienia Aleksander Socha, kanclerz UWM w Olsztynie.

Co jeszcze zmieni się na terenie uczelni? Zachęcamy do obejrzenia filmu.


Tak kortowski park prezentował się w połowie lipca:

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także