Quantcast

środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Policja reaguje na medialne doniesienia w sprawie poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka

2019-08-21 16:18:08 (ost. akt: 2019-08-22 08:42:59)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Policja odniosła się do informacji portalu Onet.pl o tym, że zawiadomienie o „dziwnie zachowującej się motorówce” wpłynęło do służb już o 2 w nocy. Przedstawiciele KWP w Olsztynie zaprzeczają.

Zobacz także: Czwarta doba poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka. Jest śledztwo w sprawie wypadku na Kisajnie Czwarta doba poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka. Jest śledztwo w sprawie wypadku na Kisajnie W środę, po nocnej przerwie wznowiono poszukiwania Piotra Woźniaka- Staraka. Na jeziorze Kisajno od rana pracują policjanci i strażacy, nabrzeże przeczesuje...
Zobacz także: Piotr Woźniak-Starak zaginął na Mazurach? Wznowiono poszukiwania nad jeziorem Kisajno Piotr Woźniak-Starak zaginął na Mazurach? Wznowiono poszukiwania nad jeziorem Kisajno Dzisiaj (19 sierpnia) rano wznowiono poszukiwania nad jeziorem Kisajno. Nieoficjalnie wiadomo, że zaginioną osobą jest Piotr Woźniak-Starak, znany producent...

Poniżej publikujemy fragment oświadczenia przygotowanego przez Zespół Prasowy
KWP w Olsztynie

W związku z prowadzonymi poszukiwaniami na jeziorze Kisajno, odnosząc się do nieprawdziwego i nierzetelnie przedstawionego przez portal Onet Wiadomości przebiegu zdarzeń, informujemy, że oficer dyżurny na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Giżycku pierwsze zgłoszenie w sprawie łódki zakłócającej spokój na jeziorze odebrał około godz. 3:30. Na miejsce został skierowany patrol mieszany, składający się z policjanta z KPP w Giżycku oraz 2 ratowników MOPR-u z Giżycka. W tym czasie łodzią dysponował MOPR. Policjanci nie pełnią służby na wodzie nocą. Na jeziorach Warmii i Mazur obowiązuje zakaz Dyrektora Żeglugi Śródlądowej dot. pływania od zmierzchu do świtu. Patrol podjął interwencję około godz. 4:30. Na miejsce dotarł najszybciej jak to możliwe, ze względu na dzielącą odległość oraz porę nocną. W ślad za pierwszym patrolem został również wysłany patrol złożony z dwóch policyjnych wodniaków. Należy podkreślić, że oba patrole zostały wysłane z Giżycka, co oznacza, że musiały pokonać łodzią odległość 12 km, co zajęło im około 40 minut. Na miejscu okazało się, że motorówka miała już zgaszony silnik, a na jej pokładzie nikogo nie było. Rzeczy, które znajdowały się na pokładzie łodzi, wskazywały, że mogły nią pływać dwie osoby. Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły poszukiwania tych osób.

Jednocześnie zwracamy uwagę, na to, że na czas podjęcia interwencji składa się wiele czynników, m.in. poza czasem zgłoszenia, precyzyjne określenie miejsca zgłoszenia, ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że działania funkcjonariuszy Policji były zgodne z procedurami (...)

Zespół Prasowy
KWP w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hyhy #2780825 | 185.138.*.* 23 sie 2019 10:44

  Onet to kłamczuchy takie same jak TVN. Dla zrobienia sensacji gotowi są sami wymyślać sensacje! Ja tam ufam naszej Policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ala #2780517 | 188.146.*.* 22 sie 2019 17:21

   Czemu gazeta usuwa komentarz skoro piszą ludzie prawdę powinien siedzieć w domu z żoną anie pływać z kelnerką skóra wziol ślub to do czegoś to zobowiązuje czyż nie. Może gdyby był w domu to by się nie stała tragedia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. KIS #2780478 | 83.5.*.* 22 sie 2019 16:15

   Policja jak się tłumaczy to znaczy ,że coś jest nie halo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. SOS #2780472 | 83.5.*.* 22 sie 2019 16:09

   Wielkie slowa uznania dla grupy specjalnej płetwonurków bo szukają i biednych i bogatych . Wyrazy współczucia dla rodziny.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. GPS #2780292 | 37.47.*.* 22 sie 2019 10:24

    jakim cudem miliarder nie miał opaski GPS? Chociaż POd wodą by go szybko znaleźli

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (30)