środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Szukamy dziewczyny na okładkę: Julia Braulińska i Agnieszka Dobosz-Szmigiel

2019-07-04 11:05:41 (ost. akt: 2019-07-04 11:46:16)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Tytuł Dziewczyny Lata 2019 to powód do dumy. Każda kobieta, która chce poczuć się wyjątkowo i znaleźć się na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, powinna wziąć w nim udział. Julia i Agnieszka już to zrobiły!

Julia Braulińska z Wipsowa i jej mama to najlepsze przyjaciółki. To właśnie mama Julki zachęciła ją do wzięcia udziału w naszej akcji Dziewczyna Lata 2019. Jak mówi nasza kandydatka do tego prestiżowego tytułu, sama nigdy nie brała udziału w tego typu plebiscycie. — Ale jestem otwarta i działam spontanicznie — mówi. — Moja mama wystąpiła kiedyś w metamorfozach w telewizji. Gdybym ja dostała jakąś propozycję w modelingu czy w telewizji, to czemu nie?

Julia w czerwcu skończyła 18 lat. Ze śmiechem wspomina imprezę urodzinową, po której przez długi czas miała... zakwasy.

Jaka jest nasza kandydatka? Na pewno towarzyska i chętna do zabawy. Ale lubi też spokój i ciszę. Dlatego najlepiej jest jej w rodzinnym Wipsowie. — Uczę się w liceum w Giżycku, ale mieszkam w Wipsowie — opowiada. — Teraz, podczas wakacji, pomagam mamie w biurze.
Julka jest pracowitą osobą, która nie zmarnuje ani jednego dnia w wakacje. Ale jak mówi, znajdzie czas na odpoczynek. — Najbardziej lubię spontaniczne wyjazdy nad morze. Z mamą — opowiada.

Osiemnastolatka ma wiele pasji. Uwielbia siatkówkę plażową, gra na gitarze, ukulele, a ostatnio ćwiczy na keyboardzie. Jaka, jej zdaniem, powinna być Dziewczyna Lata? — Na pewno uśmiechnięta, spontaniczna i lubiąca się bawić — odpowiada.

A czy lato jest ulubioną porą roku naszej kandydatki? Jej odpowiedź zaskakuje. — Nie lubię upałów— mówi. — Lubię lato, ale tylko wtedy, gdy pada deszcz. Moją ulubioną porą roku jest natomiast jesień.

Dziewczyna lubi kolorowe ubrania, bluzy oraz delikatny, naturalny makijaż. Jednak na zdjęciu, które przysłała do konkursu, jest umalowana dość mocno. — To był wyjątek — podkreśla. — Zdjęcie zrobiłam sobie sama w drodze do cioci na urodziny. Na co dzień w ogóle się nie maluję.

Julia jeszcze nie zdążyła pochwalić się znajomym, że bierze udział w naszej akcji. Ale zamierza to zrobić. — Na razie o moje zwycięstwo walczy mama — uśmiecha się. — Powiadomiła całą rodzinę, żeby na mnie głosowali.

Julia Braulińska z Wipsowa walczy o zwycięstwo w naszej akcji
Fot. Arch. prywatne
Julia Braulińska z Wipsowa walczy o zwycięstwo w naszej akcji


Agnieszka Dobosz-Szmigiel pochodzi z Barczewa. Jest pracownikiem socjalnym w organizacji pozarządowej FOSA. Czego można jej pozazdrościć? Na pewno dystansu do siebie. — Koleżanka z pracy wysłała na mnie sms, więc będę miała chociaż jeden głos — żartuje. — Same młode dziewczyny w tym konkursie i... ja.

Agnieszka ma 41 lat i — jak mówi— na świat patrzy zupełnie inaczej niż kiedyś. Czyli jak? — Na luzie — odpowiada. — Myślę sobie, że mniej muszę, a więcej mogę. Z wiekiem zmienia się sposób patrzenia na ludzi, podejście do otaczającego świata. Mam już odchowane dzieci i inaczej patrzę na życie.

Naszą kandydatkę do Dziewczyny Lata napędza kontakt z ludźmi. Ale praca zawodowa to nie jest jej jedyne zajęcie. — Po pracy jestem wizażystką. Prowadzę też rękodzielnicze warsztaty — opowiada.

Czym jest dla niej nasz konkurs? — To dla mnie odskocznia i zabawa — opowiada. — Brałam już udział w różnych konkursach, castingach.

Agnieszka Szmigiel
Fot. Arch. prywatne
Agnieszka Dobosz-Szmigiel pochodzi z Barczewa


Trzymamy kciuki za nasze kandydatki i zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!

Aleksandra Tchórzewska

Szukamy Dziewczyny Lata 2019 „Gazety Olsztyńskiej” i naszych tygodników lokalnych.

Zwyciężczyni rankingu regionalnego trafi na okładkę "Gazety Olsztyńskiej", powiatowych — na pierwsze strony naszych tygodników.

Laureatki naszego plebiscytu otrzymają bezpłatne prenumeraty elektronicznego wydania "Gazety Olsztyńskiej" (ranking regionalny: prenumerata roczna; rankingi powiatowe: prenumerata półroczna).
Jak się zgłosić:
Wystarczy wysłać maila na adres redakcja@gazetaolsztynska.pl. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko kandydatki, miejscowość
- numer telefonu do kontaktu,
- zdjęcie
- oraz formułkę: Jestem pełnoletnia i zgadzam się na wykorzystanie przez organizatora wizerunku i danych osobowych na potrzeby plebiscytu oraz akceptuję postanowienia regulaminu


Regulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także