Wtorek, 18 lutego 2020. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Uniwersytet dziś świętuje!

2019-06-01 15:00:00 (ost. akt: 2019-06-01 16:08:08)
Uniwersytet dziś świętuje!

Uniwersytet dziś świętuje!

Autor zdjęcia: Tot. TA

Wielka zabawa trwa. Dziś Uniwersytet Warmińsko- Mazurski obchodzi swoje 20 urodziny. Warto być w parku Centralnym i wziąć udział w tych wyjątkowym jubileuszu. Jest energicznie i radośnie! Swoje święto mają też dzieci.

W piątek Koncert Marszałkowski, dziś główne obchody Święta UWM oraz zabawa w parku Centralnym, a już w niedzielę koncert na zamku — 20- lecie UWM obchodzimy niezwykle hucznie.

Jubileusz rozpoczął się uroczystym przemówieniem rektora prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM.
Dziś też tytuł doctora honoris causa uniwersytetu otrzymał prof. Bogusław Buszewski, wybitny uczony, jeden z najwybitniejszych polskich chemików o światowej renomie w dziedzinie chemii analitycznej i fizycznej, twórca toruńskiej szkoły analitycznej. Kolegium rektorskie po raz pierwszy zaprezentowało się w nowych insygniach

— Za nami 20 inspirujących i fantastycznych lat, które obfitowały w wiele wyzwań i projektów — powiedział w rozmowie z nami prof. Ryszard Górecki, rektor UWM. — To wszystko nie byłoby możliwe, bez udziału tych, którzy nasz uniwersytet tworzą. Chciałbym podziękować całej społeczności uniwersyteckiej za olbrzymią pracę i trud. Czeka nas dużo działań inwestycyjnych i kolejne wyzwania.


Urodziny UWM połączone z Dniem Dziecka to doskonały pomysł. Wszystkie wydziały uniwersyteckie zaangażowały się w obchody Święta UWM i przygotowały moc atrakcji, także dla najmłodszych.


Są konkursy, quizy, liczne konkurencje sportowe dla dzieci, warsztaty artystyczne, zabawy językowo-historyczne, doświadczenia naukowe, gry terenowe i wiele innych atrakcji. Najmłodszych zafascynowały ozoboty i gry logiczne oraz eksperymenty chemiczne.

W parku Centralnym można także zobaczyć nowoczesny ambulans weterynaryjny, dowiedzieć się jak zabezpieczyć swojego pupila przed chorobami oraz wysłuchać wielu innych porad weterynaryjnych.

Specjalnie dla Państwa w parku Centralnym przygotowanych jest 20 drewnianych stoisk, w których przedstawiciele wydziałów uniwersyteckich prezentują różne ciekawostki naukowe oraz prowadzą gry, zabawy i konkursy.


A parkowej fontannie gratka dla melomanów: zaprezentują się absolwenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki, oraz zespoły działające pod egidą Akademickiego Centrum Kultury, np. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Artemis" i dwie orkiestry dęte.
Wydarzenie patronatem objęli: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, marszałek województwa warmińsko- mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Archidiecezja Warmińska.

TA
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także