Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Zacznijmy wykorzystywać okazje

2019-05-31 11:40:28 (ost. akt: 2019-05-31 11:43:31)

O tym, dlaczego powinniśmy rozmawiać o przyszłości oraz jak zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy, rozmawiamy z Jarosławem Tokarczykiem, prezesem Grupy WM i współorganizatorem III Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości.

— Przyszłość to bardzo enigmatyczne pojęcie. Z czym się panu kojarzy?

— Z przygodą. Jestem z natury optymistą i wierzę, że to, co najlepsze, jeszcze przed nami. Mam przy tym świadomość, że już dziś jesteśmy odpowiedzialni za naszą przyszłość. Wszyscy, bez wyjątku. Za przyszłość swoją, swojej rodziny, firmy, miasta i kraju.

— Brzmi poważnie - to duże wyzwanie.

— Bo to jest poważna sprawa, w końcu dotyczy każdego z nas. Im szybciej sobie uświadomimy, że to przede wszystkim my sami kreujemy przyszłość, tym szybciej weźmiemy za nią odpowiedzialność. To, co robimy dziś, ma wpływ na nasze jutro. Decyzje, które podejmujemy w tym roku, będą na nas oddziaływały jeszcze przez długi czas. Dlatego o tym trzeba rozmawiać. Zbliżający się III Kongres Przyszłości będzie do tego doskonałą okazją - w jednym miejscu zbiorą się specjaliści z wielu dziedzin, autorytety, ludzie kreatywni i wpływowi. Będziemy mogli posłuchać Jerzego Buzka, Elmara Broka czy Szymona Hołowni.

— Jakie konkretnie aspekty przyszłości poruszone zostaną podczas Kongresu?

— Trudno wymienić wszystkie, bo program jest bardzo bogaty. Będziemy mówili dużo o ekologii. Do tej pory ten temat traktowany był często jak nowoczesna moda. A dziś to już dla nas konieczność! Chwalimy się, że nasze Warmia i Mazury są zielonymi płucami Polski, a zapominamy, że zimą w Olsztynie jakość powietrza jest często gorsza niż na Śląsku! Jeśli nie weźmiemy się do pracy, możemy stracić nasz najcenniejszy atut. Będziemy rozmawiali również o obronności i cyberbezpieczeństwie. Na szczęście jesteśmy przyzwyczajeni do pokoju. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zagrożenia - w formie fizycznej i wirtualnej, cały czas istnieją.

— W agendzie znajduje się również wiele szkoleń. To nowość na Kongresie Przyszłości.

— W życiu jest ważne, żeby wykorzystywać okazje, które się nam przytrafiają. Thomas Edison powiedział, że “szczęście, to jest to, co się zdarzy, gdy okazja spotka się z przygotowaniem”. Wszyscy chcemy być szczęśliwi, prawda? Szkolenia podczas Kongresu Przyszłości to właśnie doskonała okazja do zwiększenia własnych kompetencji, zdobycia nowych umiejętności. Musimy nauczyć się wykorzystywać takie szanse.

— Cena jest zachęcająca. Rzadko spotyka się warsztaty z takimi trenerami w tak niskich cenach.

— Dokładnie, koszt udziału w szkoleniach (w zależności od wybranego warsztatu) to od 59 do 99zł. To mało, jak za unikatową wiedzę i umiejętności, jakie możemy zdobyć. Warto mieć świadomość, że rynek pracy bardzo się zmienia. Studia mają duże znaczenie, ale dla pracodawców liczą się przede wszystkim konkretne, specjalistyczne umiejętności. A zdobywa się je właśnie na takich szkoleniach. Zachęcam zwłaszcza młodych ludzi, którzy są na początku swojej drogi zawodowej lub dopiero o niej myślą, żeby przyszli i już teraz zaczęli budować swoje kompetencje. To zawsze procentuje w przyszłości.

— Oprócz mnóstwa merytorycznych spotkań i szkoleń, tegoroczny Kongres to również wiele atrakcji dla gości.

— Tak, w tym roku jedną z największych atrakcji będzie ekspozycja wojskowa. Pojawią się żołnierze z jednostki WOT oraz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a także nasi sojusznicy z armii amerykańskiej, brytyjskiej i chorwackiej. Będziemy mieli okazję zobaczyć sprzęt i uzbrojenie, którym na co dzień się posługują. Tu też pojawi się ważny motyw przyszłości, bo wśród sprzętu znajdziemy wyposażenie polskiego żołnierza przyszłości oraz samobieżny moździerz Rak, który jest jednym z najnowszych osiągnięć polskiej zbrojeniówki. Zapraszam Wszystkich do uczestnictwa w III Kongresie Przyszłości. Wykorzystajmy tę szansę!


Pełna agenda III Kongresu Przyszłości: https://kongresprzyszlosci.pl/agenda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ważne dla Rodziców #2740855 | 193.243.*.* 31 maj 2019 13:22

    Jutro Dzień Dziecka, a nikt nic nie mówi o dramacie tysięcy polskich dzieci, które są alienowane przez mamusie od swoich ojców. Przestępstwo to jest wspierane przede wszystkim przez mopsy, policje, polski rodzinny bezmiar niesprawiedliwości.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jeden wielki bełkot. #2740843 | 188.147.*.* 31 maj 2019 12:51

    Brak koncepcji na rozwój Olsztyna jak i regionu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz