Quantcast

Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Święto nowych technologii w Olsztynie już w czerwcu!

2019-05-30 11:59:35 (ost. akt: 2019-05-30 14:31:14)

Już wkrótce Olsztyn stanie się ponownie stolicą innowacji i nowych technologii dzięki dwóm wyjątkowym konferencjom: III Kongres Przyszłości (6 czerwca, Centrum Konferencyjne UWM) i II Edycji Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” (13 czerwca, Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny).

- Temat Przemysłu 4.0 pojawił się już w naszym regionie podczas II Kongresu Przyszłości w 2018 roku by rozwinąć się w Konferencję „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”, która odbyła się na jesieni zeszłego roku. - mówi Jarosław Tokarczyk prezes Grupy WM - W związku z wielkim zainteresowaniem, jakim cieszy się ta tematyka, Grupa WM i Alnea postanowiły ten obszar rozwijać i stąd pomysł na panel Przemysł 4.0 podczas najbliższego, trzeciego już Kongresu Przyszłości oraz organizacja II Edycji Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Link do agendy III Kongresu Przyszłości: https://kongresprzyszlosci.pl/agenda

Konferencja jest unikalnym wydarzeniem w skali województwa warmińsko-mazurskiego. Zapowiedzią konferencji jest panel związany z Przemysłem 4.0 na najbliższym Kongresie. Tym razem zajmiemy się bardziej „ludzkim” czynnikiem tej transformacji. Czy Przemysł w wydaniu 4.0 przyniesie poprawę warunków pracy? Czy spowoduje wzrost wynagrodzeń, a może wręcz przeciwnie? Jak ta nowa rewolucja przemysłowa wpłynie na rynek pracownika? O tym będziemy dyskutować podczas III Kongresu.

II Edycja Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” będzie też niezwykłą okazją do indywidualnych spotkań i konsultacji z doświadczonymi firmami dostarczającymi najnowsze światowe rozwiązania związane z robotyzacją przemysłu. Wśród partnerów zobaczymy kluczowe firmy z branży przemysłowej – Universal Robots, KUKA, Mitsubishi Electric, Fanuc, Omron, Balluff, OnRobot, CoRobotics, Schunk, Troax, a także Aplitt, Fronius, Applied Technology czy Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Patronat Główny nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Nowych Technologii oraz Pracodawcy RP i Klaster Obróbki Metali.

- Nasz region potrzebuje merytorycznych wydarzeń, podczas których można spotkać najważniejszych producentów robotów i linii produkcyjnych na świecie – mówi Krzystof Kamiński, prezes firmy Alnea - Zapraszamy wszystkie osoby reprezentujące sektor przemysłowy, które potrzebują więcej informacji na temat automatyzacji procesów produkcji.

Link do II Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu: http://alnea.pl/ii-konferencja/

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na stypendia dla wybitnych uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Aby zgłosić swój udział wystarczy napisać e-mail na konferencje@alnea.pl z informacją o chęci udziału w wydarzeniu.


W przeddzień II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” odbędzie się dzień otwarty „Przywitaj się z robotem”. To niepowtarzalna okazja na obejrzenie z bliska i sprawdzenie funkcjonalności robotów przemysłowych. Zapraszamy studentów, pasjonatów, rodziny z dziećmi, szkoły oraz zorganizowane grupy! Pokazy planowane są w godzinach 13.00-18.00 w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologiczny. Zapraszamy do zgłaszania grup na email: a.czupryn@wm.pl Wstęp wolny!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. stfu #2740471 | 88.156.*.* 30 maj 2019 14:13

    Link nie przenosi do Konferencji Robotyki tylko do tego zbiorowiska kołczów i szarlatanów mylnie nazwanym konkresem przyszłości. Możecie poprawić?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mr.BOT #2740430 | 188.147.*.* 30 maj 2019 12:50

    "stolicą innowacji" nie mogę! :-) PGR Olsztyn stolicą? Chyba rolnictwa !

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz