Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

III Olsztyńskie Targi Pracy [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-04-14 14:00:00 (ost. akt: 2019-04-14 13:47:06)
Targi odwiedziło 1,5 tys. osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy

Targi odwiedziło 1,5 tys. osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

III Olsztyńskie Targi Pracy odwiedziło ok. 1500 osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia. Wśród ponad 40 wystawców znalazły się firmy z Olsztyna i z powiatu olsztyńskiego oraz instytucje publiczne. Targi odbyły się 11 kwietnia.

W dniu 11 kwietnia 2019 r., tj. w dniu Ogólnopolskiego Dnia Walki z Bezrobociem, w siedzibie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Żołnierskiej 15 w Olsztynie odbyły się III Olsztyńskie Targi Pracy.

Pomimo tego, że osób pozostających bez pracy ubywa, a stopa bezrobocia systematycznie maleje, warto w tym dniu zwrócić uwagę na problemy współczesnego rynku pracy - w szczególności na problemy pracodawców w pozyskaniu odpowiednich kandydatów do pracy oraz świadome kształtowanie kariery zawodowej wśród młodzieży.

Kształtujący się rynek pracownika uwidacznia kurczące się zasoby kadrowe, wzmożoną konkurencję o pracowników oraz rotację pracowniczą. Dlatego niezbędna jest pomoc pracodawcom w pozyskaniu odpowiednich pracowników, kształtowanie świadomych postaw wyboru zawodu, oraz ścisła współpraca szkół z pracodawcami.

Okazją do tego były III Olsztyńskie Targi Pracy, które w tym roku odwiedziło ok. 1500 osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia. Wśród ponad 40 wystawców znalazły się firmy z Olsztyna i z powiatu Olsztyńskiego oraz instytucje publiczne m.in. ZUS, PIP oraz służby mundurowe.


Podczas tegorocznych targów pracy zaprezentowano łącznie około 1100 miejsc pracy, z czego prawie 600 miejsc pracy przedstawili obecni na targach pracy pracodawcy, pozostałe to oferty pracy zgłoszone do Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie i Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego.Najwięcej ofert zaprezentowano w branżach: produkcja, usługi, handel, opieka osób starszych, gastronomia, branża IT, budownictwo. Pracodawcy poszukiwali najczęściej: spawaczy, stolarzy, ślusarzy, frezerów, pracowników linii produkcyjnej, magazynierów, pracowników budowlanych.

Zaprezentowano również ponad 2500 miejsc pracy za granicą w ramach sieci EURES. Osoby poszukające pracy złożyły u pracodawców około 400 dokumentów aplikacyjnych.

Podczas Olsztyńskich Targów Pracy zorganizowano także warsztaty dla osób bezrobotnych oraz spotkanie informacyjne, których celem było zapoznanie uczestników z problematyką współczesnego rynku pracy, w tym m.in. z metodami aktywnego poszukiwania pracy, sporządzaniem dokumentów aplikacyjnych, formami pomocy świadczonymi przez urząd pracy.


Targi pracy były doskonałą okazją do bezpośrednich kontaktów osób poszukujących pracy z pracodawcami, poznania oczekiwań pracodawców wobec kandydatów do pracy oraz do złożenia dokumentów aplikacyjnych przez osoby poszukujące pracy.

Współorganizatorami III Olsztyńskich Targów Pracy byli: Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy i Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie.Pomyślna realizacja III Olsztyńskich Targów Pracy była możliwa dzięki aktywnemu udziałowi pracodawców, instytucji publicznych, podmiotów z obszaru rynku pracy i edukacji oraz osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia, którym bardzo dziękujemy za udział w targach pracy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także