Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Polacy na pokładzie samolotu, który rozbił się w Etiopii

2019-03-11 07:54:03 (ost. akt: 2019-03-11 08:14:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: By Adrian Pingstone/ Wikipedia

W niedzielę (10 marca) doszło do katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines. Boeing rozbił się sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit, około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii. Wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie samolotu zginęły. Wśród ofiar jest dwóch Polaków.

Zobacz także: MSZ sprawdza, czy Polacy byli na pokładzie samolotu, który rozbił się w Etiopii MSZ sprawdza, czy Polacy byli na pokładzie samolotu, który rozbił się w Etiopii Do katastrofy lotniczej etiopskich linii lotniczych doszło 10 marca rano. Nikt z pasażerów lotu ET302 nie przeżył. Na pokładzie Boeinga 737 było 157 osób....
W specjalnie wydanym komunikacie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP potwierdziło, że w katastrofie samolotu etiopskich linii lotniczych zginęło dwóch obywateli RP.

"Składamy najszczersze kondolencje rodzinom i bliskim ofiar katastrofy.

Służby dyplomatyczne i konsularne MSZ są w kontakcie z rodzinami ofiar obywateli RP. Rodziny zostały objęte pomocą konsularną. Ambasada RP w Addis Abebie jest w stałym kontakcie z miejscowymi władzami oraz z przedstawicielami Ethiopian Airlines, operatora lotu ET302.

Władze etiopskie poinformowały, że nikt z pasażerów lotu ET302 nie przeżył. Ze względu na charakter sprawy oraz mając na uwadze dobro rodzin, MSZ nie udziela dalszych informacji na temat ofiar".

Kondolencje rodzinom polskich ofiar złożyli także prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

"Niestety, smutna i tragiczna wiadomość. W katastrofie lotniczej w Etiopii, która miała miejsce dziś rano, zginęło dwóch Polaków. RiP. Niech Pan Bóg ma w opiece Najbliższych naszych nieżyjących Rodaków. Niech doda Im sił potrzebnych do przetrwania trudnych chwil" - napisał na Twitterze prezydent Polski.


"Niestety, potwierdziły się informacje o dwóch polskich ofiarach katastrofy lotniczej w Etiopii. MSZ udziela wszelkiego wsparcia rodzinom zmarłych. Myślami jesteśmy w tej chwili z bliskimi wszystkich ofiar tego tragicznego wydarzenia. Niech spoczywają w pokoju" - napisał premier Morawiecki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wiadomosci Regionalne #2695625 | 37.47.*.* 11 mar 2019 08:15

    Czy ci Polacy byli z Olsztyna ? Widać na tym zadupiu PGRowskim nic się nie dzieje skoro wiadomości ze świata

    ! - + odpowiedz na ten komentarz