Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Mierzeja to kłótnia w rodzinie

2019-02-20 13:09:22 (ost. akt: 2019-02-21 13:10:43)

Można (i nawet trzeba) dyskutować nad ekonomicznym sensem przekopu Mierzei Wiślanej. Ale jeszcze bardziej powinniśmy się zaniepokoić chorobliwym zainteresowaniem, z jakim przekopowi przygląda się Komisja Europejska.

Aż chciałoby się powiedzieć, że Bruksela w tym przypadku bardziej chce zadbać o interesy rosyjskie niż unijne i polskie. Bo inaczej nie da się logicznie wytłumaczyć wątpliwości, jakie ma KE co do projektu.

Z polskiego punktu widzenia przekop to swego rodzaju historyczna konieczność i jego zasadność jest oczywista. Podobnie jak korzyści płynące z tej inwestycji dla regionu. O tym chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Mam nadzieje, że komisarze nie spowolnią tej inwestycji.

Na razie prace postępują zgodnie z planem. Wczoraj na Mierzei zakończono wycinkę drzew. Pod topór poszło 23 hektary lasu. To smutne, ale konieczne. Jest w tym wszystkim i druga strona medalu. Myślę o tych, którzy stanowisko KE wykorzystują do antyunijnej nagonki i dzielenia na „ich” i „nas”.

Nie ma dwóch oddzielnych bytów, czyli Unii i nas, bo od lat jesteśmy częścią UE. Dlatego ten spór to nic innego jak kłótnia w rodzinie.

Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kazio #2691194 | 37.8.*.* 3 mar 2019 09:27

  Lobby kilku elbląskich yachtmanów oraz kopaczy bursztynu. Miliard z naszych podatków.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KIEROWCA #2690052 | 88.156.*.* 28 lut 2019 19:17

  LEWICA WYSTAPI W WYBORACH LENIWY CZUBKI RAZEM

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. OBSERWATOR #2688944 | 88.156.*.* 27 lut 2019 08:32

  BEDZIE PRZEKOP , CZUBY MLASKAJA I BEDA MLASKAC ,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. z Jarot #2687493 | 83.9.*.* 24 lut 2019 21:08

  zdaje się że na jakiegoś schizofrenika tu trafiłem :), kilka różnych nicków (włącznie z wykorzystaniem mojego) a każdy tekst z podobnymi słowami. Błędy w pisowni w tych samych miejscach dużo są w stanie powiedzieć :) choć przyznam, że najbardziej mnie ubodły te wszystkie merytoryczne argumenty. Moim ulubionym jest te 500 mld z VAT :) - majstersztyk. Nawet Pan Horała wspomina o 250 mld, no ale skoro Pan Kaczyński wczoraj mógł tyle obiecać,to trzeba było i tu trochę poszaleć :) Gratuluje. Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił. Choć jest jeszcze szansa. Proszę mi powiedzieć jak kanał poprawi sytuacje miejscowości turystycznych na mierzei? Na mój chłopski rozum dla którego 1 mld złotych to jest bajońska suma, każde podniesienie mostu będzie blokowało możliwość przemieszczania się po mierzei. Mieszkańcy już dali znać co o tym myślą, a i turyści raczej tej atrakcji nie docenią. Polecam do rozpatrzenia przypadek Giżycka. Fajny argument z tym odciążeniem transportu lądowego. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś pomyśli i wybuduje drogę ekspresową z trójmiasta do Elbląga to może się wtedy odkorkuje.. o kurcze włąsnie sobie przypomniałem że między innymi za pieniądze Uni z a czasów tych "złodziei", a w czasach miłościwie Nam panującym oddano do transportu taka drogę..oj po co ja to tłumaczę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. @z Jarot #2687414 | 95.90.*.* 24 lut 2019 17:49

   Ktoś podał link do merytorycznego artykułu na temat przekopu. Przeczytałem ten artykuł i wszystkie punkty są za. W WiM mamy zbyt mało inwestycji. To jedna z nielicznych dużych inwestycji w regionie. Da miejsca pracy podczas przekopu, później w porcie w Elblągu i w wielu miejscowościach turystycznych na Mierzei. I ty, podobno człowiek stąd, mówisz, że pieniądze trzeba dać Kołobrzegowi! Bajońskie sumy to my traciliśmy na VAT`cie za PO (około 500 mld), a teraz inwestycja rzędu 1 mld to "bajońska suma"? Dodajmy jeszcze, że agresywna Rosja czai się bez przerwy, nie wiadomo, czy za chwilę znowu nie sprowokują wojny. Przekop jest w tym momencie strategicznie niezbędny, ale ty tak zapewne nie uważasz, a może piszesz nie z Jarot, tylko z Leningradu?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)