Quantcast

środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Miłość od jednego kliknięcia

2019-02-17 17:22:00 (ost. akt: 2019-02-16 23:25:51)
Seniorzy szukając miłości chętnie korzystają ze zdobyczy technologii

Seniorzy szukając miłości chętnie korzystają ze zdobyczy technologii

Autor zdjęcia: Fot. Pixabay

Siwe włosy nie powinny oznaczać samotności. Dojrzałe osoby, które nie są w związkach, mogą jeszcze znaleźć miłość! Coraz częściej drugą połówkę poznają w internecie. Powstaje coraz więcej portali randkowych specjalnie dla nich.

„Miłości i bliskości drugiej osoby potrzebujemy w każdym wieku. Nie odkładaj marzeń na później, pozwól sobie być szczęśliwszym. Zarejestruj się i poznaj wymarzoną bliską osobę. Ciesz się życiem we dwoje!” — zachęca portal randkowy www.razem50plus.pl.

Myli się ten, kto myśli, że senior w internecie szuka tylko porad medycznych. Internet to okno na świat dla dojrzałych osób. Coraz częściej srebrne pokolenie w sieci szuka swoich drugich połówek.

Minęły już czasy, kiedy senior, żeby przeżyć chwile uniesień, musiał jeździć na wczasy do sanatorium. Ale poznawał kogoś interesującego w kolejce do lekarza. Dziś już nikt nie chce czekać. Wystarczy zalogować się do sieci, żeby poznać kogoś, kto odpowiada naszym upodobaniom. Samotni emeryci zakładają konta przede wszystkim na największych portalach randkowych.

Powstaje też coraz więcej portali randkowych specjalnie dla nich. Takich, które gromadzą osoby w podobnym wieku. Tam metryka i nabyte doświadczenie nikogo nie dziwią. Zakładając swoje konto w portalu, użytkownicy mogą dodać zdjęcie, opisać swoje zainteresowania, cechy charakteru i powiedzieć, kogo szukają. Większość portali randkowych ma wbudowane czaty. Można prowadzić długie dyskusje z innymi użytkownikami.
Bywa, że osoby w kwiecie wieku logują się do portali randkowych, bo brakuje im... seksu. Z najnowszego raportu Independent Age wynika, że osoby powyżej 65 roku życia chcą być aktywne seksualnie. I wcale nie narzekają na brak pociągu seksualnego.

Są także... otwarci i nie boją się przygód. Blisko 1/3 ankietowanych odpowiedziała, że uprawiała, bądź nie miałaby problemu z uprawianiem seksu, na pierwszej randce. Z kolei 10 proc. respondentów w wieku powyżej 75 lat przyznało, że po przekroczeniu wieku senioralnego miało wielu partnerów seksualnych.

W badaniu wzięło udział 2 tys. seniorów. Blisko 1/3 z nich odpowiedziała, że swoją drugą połówkę znalazła w ciągu ostatnich 10 lat dzięki internetowym portalom randkowym. Seniorzy idą więc z duchem czasu i do poznania miłości wykorzystują zdobycze technologii.

Seks i intymność w dojrzałym wieku to wciąż temat tabu. Jak pokazują badania tylko 22 procent kobiet i 38 procent mężczyzn po 50. rozmawiało z lekarzem o seksie! Seks oraz posiadanie partnera to czynniki wyzwalające endorfinę oraz hormony korzystnie wpływające na nasze samopoczucie, zdrowie i co najważniejsze urodę, która jest tak bardzo kojarzona z zauroczeniem.
Związki w dojrzałym wieku mają wiele zalet. Po pierwsze, zakochani nie spieszą się, żeby zalegalizować związek. Po drugie, nie mają takich problemów jak młodzi, typu kredyty, brak własnego lokum. A po trzecie, są mniej konfliktowi i bardziej cierpliwi. Miłość podczas jesieni życia może być wielką radością.

Z badania zrealizowanego na zlecenie serwisu Sympatia.pl przez TNS Pentor wynika, że w Polsce singlami są głównie kobiety (60 proc.) oraz osoby w dojrzałym wieku (średni wiek to 54 lata). Aż 42 proc. żyjących samotnie to osoby powyżej 60. roku życia, tzw. single, często wdowcy, którzy stracili partnera.

Jednak szukając miłości w wirtualnym świecie, senior powinien zachować ostrożność. Przede wszystkim nie powinien podawać wszystkich danych osobowych. Jeśli zdecyduje się na randkę, niech umówi się w miejscu publicznym. Senior na portalu powinien mieć też dystans do osób, które do niego piszą. Niestety można trafić na nieuczciwą osobę. Zakładając profil, senior powinien ustalić zupełnie inne hasło niż to, z którego korzysta np. na stronie swojego banku.

Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB