Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Kolejny wypadek na trasie Działdowo - Kozłowo

2019-02-10 14:19:55 (ost. akt: 2019-02-10 14:49:03)
Trasa Działdowo - Kozłowo jest bardzo niebezpieczna zwłaszcza w czasie trudnych warunków atmosferycznych

Trasa Działdowo - Kozłowo jest bardzo niebezpieczna zwłaszcza w czasie trudnych warunków atmosferycznych

Autor zdjęcia: Nadesłane

„Parę dni [31 stycznia - przyp. red.] pisałem o tej drodze, że nie jest sypana dziś [niedziela 10 luty - red.] moja siostra miała wypadek. W tym samym czasie były jeszcze dwa inne w tym samym miejscu. Każde auto leżało na dachu w rowie. Co tam się jeszcze ma wydarzyć się żeby w końcu drogowcy wzięli się za drogę.” - apeluje nasz Czytelnik.

Droga, o której pisze nasz Czytelnik, to oczywiście trasa Działdowo - Kozłowo. Według mieszkańca naszego powiatu jest ona zaniedbywana przez drogowców, a warunki do jazdy w czasie zimy są bardzo trudne.


W czwartkowy, 31 stycznia wieczór otrzymaliśmy zdjęcia i filmik, na którym widać samochody ciężarowe stające wzdłuż drogi prowadzącej z Działdowa do Kozłowa. Pojazdy nie mogły podjechać po śliskiej nawierzchni, utrudniając tym samym jazdę na krętej trasie innym uczestnikom ruchu.

— Droga między Kozłowem, a Działdowem jest zakorkowana na każdej górce. Ciężarówki stają w poprzek drogi, mimo że na asfalcie jest przysłowiowe jajko - napisał kierowca. - I gdzie są drogowcy, nie ma! Kiedyś w końcu dojdzie do tragedii - przestrzegł wówczas nasz Czytelnik.

Niestety, mimo sygnałów stan drogi nie uległ zmianie. W sobotę, 9 lutego w godzinach porannych doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba.
Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 545 na trasie Działdowo-Kozłowo.

W wyniku zderzenia pojazdów kierująca fiatem 58-letnia mieszkanka Działdowa z obrażeniami ciała zabrana karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.
Droga nr 545 była zablokowana, a ruchem kierowali policjanci. Wyznaczono objazd przez miejscowości Sarnowo i Malinowo.

Kolejne zdarzenia na trasie Działdowo - Kozłowo miały miejsce dziś rano, tj w niedzielę,10 lutego

—Każde auto leżało na dachu w rowie. Co tam się jeszcze ma wydarzyć się żeby w końcu drogowcy wzięli się za drogę - apeluje nasz Czytelnik, który był świadkiem zdarzenia.

(IP, SW)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #2682177 | 178.36.*.* 15 lut 2019 17:29

    Nowe drogi to nic innego jak cyniczne pułapki na kierowców. Nie wybaczają najmniejszego błędu. Ciasne łuki, dyskryminatory na wlotach z profilem jezdni kierującym wprost do głębokiego wybrukowanego rowu. Jak na wlocie do Działdowa od strony Lidzbarka. Wzdłuż jezdni głębokie strome rowy. Najmniejsza nieuwaga, złapanie pobocza i człowiek ląduje w rowie . Skutki dla kierowcy i pasażerów nawet przy nie wielkiej prędkości skutki mogą być tragiczne. Gdyby zamiast kosztownego rowu było szerokie zdrenowane pobocze nie byłoby nawet części opisywanych zagrożeń. Niech zgadnę skąd ta miłość do rowów wzdłuż dróg? Jak sie buduje w systemie zaprojektuj i zbuduj to projekt musi zapewnić duuużo roboty. A że nikomu niepotrzebnej? Jak to? przecież roboty ziemne - kopanie i wywożenie i wwożenie piachu muszą kosztować . Bo wicie piosenka jest śpiewana dla pieniędzy.Wszyscy tym sposobem zarabiają. Holowniki , blacharze ,dziennikarze bo jest o czym pisać, no i za chwilę zakłady pogrzebowe i kwiaciarnie też coś uszczkną.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wojtt #2681282 | 83.6.*.* 13 lut 2019 23:09

    No i dzisiaj dalszy ciąg czarnej serii ale już z tragedią , teraz już chyba będą sypać nawet w lato

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. eeetam #2679794 | 188.147.*.* 11 lut 2019 18:13

    ludzie co wy chcecie jak oni mają to wszystko posypać stosując ręczną technologię co sam widziałem na własne oczy na trasie Działdowo Uzdowo gdzie to z ciężarówki załadowanej piaskiem słabowity jegomość posypywał szosę używając do tego łopaty i tak jeszcze gdzieś kilometr za Działdowem jakoś to wyglądało ale później widać opadł z sił i ciężko było się dopatrzeć piasku

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. BABCIA #2679527 | 37.47.*.* 11 lut 2019 09:16

    Tak to jest jak sie jezdzi starymi gratami i z mloda wyobraznia .po ila oni maja lat ci co sie przewracaja do gory kolami....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. no #2679523 | 213.184.*.* 11 lut 2019 09:11

    to przecież normalny stan wszystkich dróg powiatowych każdej zimy

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (30)