Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Mamy nominację do “Oscarów branży mobile”!

2019-02-04 14:01:50 (ost. akt: 2019-02-07 09:39:12)

O tym jak ważne są aplikacje i jaką rolę pełnią w naszym życiu nikomu nie trzeba mówić. Czy to na komputerach PC, czy to czy na smartphonach lub tabletach korzystamy z nich codziennie i to przez kilka godzin. Ułatwiają one nam dostęp do informacji, pomagają w codziennych czynnościach. Irytujemy się, gdy jakaś nie działa, a chwalimy i działamy częściej w tych, które są zrobione doskonale.

Jedna z tej drugiej kategorii powstała właśnie w Olsztynie i to za sprawą Grupy WM, która na zlecenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego stworzyła aplikację kompatybilną z IOS i Android o nazwie ODR Olsztyn. Teraz, ta aplikacja została nominowana do “Oscarów branży mobile” czyli Mobile Trends Awards, co już jest olbrzymim wyróżnieniem!

- Każda tego typu nominacja, to dla nas jako twórców aplikacji, docenienie naszej pracy i wysiłku włożonego w to, żeby efekt końcowy był jak najlepszy jakościowo i pozytywnie odebrany przez użytkowników. - mówi Marek Michalski, dyrektor IT, Grupy WM - Dla zleceniodawcy zaś, to potwierdzenie, że koncepcja jaka została docelowo zrealizowana była słuszna. - Mobile Trends Awards to nagrody przyznawane przez Kapitułę Konkursową złożoną z wybitnych ekspertów od lat związanych z branżą mobile. Wręczane są co roku firmom, które z sukcesem wdrażają i rozwijają technologie mobilne. Statuetki zostaną przyznane podczas uroczystej gali 7 marca 2019 roku w Krakowie. Od 4 do 13 lutego trwa głosowanie internautów, dostępne na stronie https://mobiletrendsawards.pl. Zachęcamy Was do oddania głosów na aplikację ODR Olsztyn, którą stworzyła Grupa WM!

O aplikacji


- Najważniejszym elementem aplikacji, oprócz standardowych funkcji informacyjnych, jest rozbudowany moduł umożliwiający umawianie się na spotkania pomiędzy doradcami z Powiatowych Zespołów Doradztwa, a rolnikami potrzebującymi wsparcia merytorycznego w każdym obszarze ich działalności. Dodatkowo aplikacja posiada rozbudowany moduł kalendarzowy połączony z rejestracją na szkolenia, przypominaniem terminów atestów i polis na maszyny rolnicze oraz zaawansowany kalkulator opłacalności ekonomicznej gospodarstwa. Ze względu na specyficzną tematykę i skomplikowane algorytmy niektórych modułów, przy aplikacji, która powstawała przez 3 miesiące, miało co robić w końcowej fazie prac, nawet 5 osób. - opowiada o aplikacji Marek Michalski, dyrektor IT Grupy WM - Jednak dzięki dobrej współpracy ze zleceniodawcą i możliwości odbycia wielu spotkań, na których zostały wypracowane najlepsze możliwe rozwiązania, projekt udało się zakończyć w terminie i co najważniejsze z zachowaniem odpowiedniej jakości.
Główną funkcją aplikacji jest możliwość umawiania się na spotkanie z Doradcą WMODR w gospodarstwie Użytkownika lub w siedzibie Doradcy, a także możliwość dokonania przez Użytkownika zgłoszenia udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR.

Aplikacja zbudowana jest z kilku modułów:


Moduł „Kontakt z doradcą” - umożliwia Użytkownikowi umówienie się na spotkanie z Doradcą. Użytkownik, dla większej efektywności spotkania, określa zakres tematyczny spotkania. Domyślnie Użytkownik kojarzony jest przez aplikację z Doradcą pracującym na terenie gminy, którą wskazał Użytkownik podczas rejestracji. Niemniej istnieje możliwość wyboru Doradcy z terenu powiatu Użytkownika. Spotkanie może odbyć się gospodarstwie Użytkownika lub w siedzibie Doradcy.

Moduł „Szkolenia” - pozwala Użytkownikowi dokonać zgłoszenia chęci udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Zapisanie na dane wydarzenie odbywa się za sprawą jednego przycisku „Zgłoś chęć udziału”. Informacja o przyjęciu zgłoszenia lub jego odrzuceniu (wraz z powodem odrzucenia), zostanie przesłana Użytkownikowi poprzez aplikację. Użytkownik na dwa dni przed wydarzeniem otrzyma powiadomienie–przypomnienie o temacie, terminie, miejscu odbywania się szkolenia lub konferencji.

Moduł „Mój kalendarz” - to miejsce, w którym automatycznie zapisane zostają informacje o potwierdzonych spotkaniach z Doradcą, szkoleniach i konferencjach, na które zostały przyjęte zgłoszenia chęci udziału Użytkownika, terminach atestów opryskiwaczy i polis ubezpieczeniowych. Użytkownik może ponadto dodać własne wpisy do kalendarza.

Moduł „Zasoby” - pozwala na wprowadzenie terminów atestacji opryskiwaczy oraz terminów polis ubezpieczeniowych. O zbliżających się terminach upływu ważności wymienionych, Użytkownik będzie informowany przez aplikację z wyprzedzeniem dwu-, jednomiesięcznym oraz tygodniowym. Moduł zawiera również kalkulator opłacalności ekonomicznej gospodarstwa rolnego, prognozę pogody pokazywaną na podstawie aktualnej lokalizacji Użytkownika, a także funkcję dodawania notatek tekstowych i głosowych.

Moduł „Informacje” - zawiera dwie sekcje: Aktualności i Wydarzenia. Aktualności – to ważne wiadomości dla branży rolno-spożywczej usystematyzowane wg kategorii: technologia produkcji, ochrona środowiska, PROW, żywność, ekonomika rolnictwa. Wydarzenia mają charakter komunikatów przypominających istotne terminy, np. naboru wniosków, imprez targowych.

Moduł „Powiadomienia” – to zbiór komunikatów dotyczących umawiania się na spotkanie z Doradcą, zgłaszania chęci udziału w szkoleniach i konferencjach, terminów z kalendarza (np. atestacji, polis, własnych wpisów), ogłoszeń konkursów wiedzy dostępnych w aplikacji.

Moduł „Agrofagi” – zawiera komunikaty o wystąpieniu agrofagów. Doradca prowadzący monitoring agrofagów w module tym dokonuje sygnalizacji – wprowadza treść komunikatu, lokalizację (pokazaną na mapie) oraz zdjęcie. Dodatkowo aplikacja zawiera metodyki integrowanej ochrony roślin w formacie pdf.

Użytkownicy aplikacji mogą wziąć udział w konkursach wiedzy organizowanych przez WMODR, a także wyrażać opinie poprzez udostępniane ankiety badające, np.: potrzeby szkoleniowe rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich, jakość imprez targowych.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB