Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nowy "łańcuszek" na Facebooku. Czy mamy się czego obawiać?

2019-01-19 19:18:55 (ost. akt: 2019-01-19 19:37:12)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od kilku dni na Facebooku można zauważyć wklejane na profile oświadczenia. Dotyczą one pozwolenia na korzystanie z danych dostępnych na naszych profilach.

""NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone" — tak rozpoczyna się wklejane przez użytkowników portalu oświadczenie.

Dalej czytamy m.in. o pozwoleniu na korzystanie z informacji, wiadomości lub postów, zarówno tych z przeszłości, jak i tych, które zostaną opublikowane przez użytkowników w przyszłości.

Wielu użytkowników zastanawia się, czy faktycznie jest się czego bać. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to kolejny wymysł internatów. W przeszłości niejednokrotnie na Facebooku udostępniane były podobne treści, lecz pomimo obawy użytkowników nie dochodziło do jakiegokolwiek upubliczniania danych. Mówił o tym już kilka lat temu Konrad Traczyk, prezes Social Hackers oraz twórca strony Fejs.pl w rozmowie z portalem naTemat.pl. — Jednostronne oświadczenie opublikowane na tablicy użytkownika nie jest w żaden sposób wiążące dla Facebooka — tłumaczył Traczyk. I dodał: — Nie bez powodu zaznacza się wtedy te wszystkie ptaszki, które potwierdzają przeczytanie i zaakceptowanie regulaminu. Są zabezpieczeniem dla serwisu.

Pełna treść oświadczenia wklejana przez użytkowników portalu:
"NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej"
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie dopisał #2666727 | 37.248.*.* 21 sty 2019 10:41

  pisał, pisał i zapomniał o czym pisał "Nowy "łańcuszek" na Facebooku. Czy mamy się czego obawiać? ". Dalej nie wiem czy mamy się czego obawiać, czy nie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. FB #2666631 | 83.12.*.* 21 sty 2019 06:59

  Proponuję zapoznać się z regulaminem fb https://www.facebook.com/legal/terms

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. M lat 37 #2666177 | 37.47.*.* 20 sty 2019 10:42

  Ja nie mam nie miałem i mieć nie będę INWIGILACJA

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kopiujcie bo Was okradną z zdjęć na fejsie :D #2666004 | 37.47.*.* 19 sty 2019 22:01

   NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. odczłowieczony #2665956 | 79.184.*.* 19 sty 2019 20:44

   dziwnie, że ludzie, którzy nie potrafią czytać jednak rozumieją łańcuszki

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)