Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Studenci wybierają Belfra UWM

2019-01-17 09:21:46 (ost. akt: 2019-01-17 09:34:18)
Belfer UWM 2018 plakat

Belfer UWM 2018 plakat

Autor zdjęcia: UWM

Jeszcze do piątku studenci uniwerstetu mogą głosować na Belfra UWM 2018. Kandydatów jest siedemnaścioro. Każdy z nich reprezentuje jeden wydział. Zwycięzca plebiscytu będzie miał nie tylko satysfakcję. Otrzyma też nagrodę pieniężną.

Plebiscyt Belfer pierwszy raz został rozstrzygnięty w 2005 roku. Jego organizacją zajmuje się Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM. — Do tej pory na kandydatów oddano prawie 16 tys. głosów — powiedział nam Błażej Szumała, rzecznik RUSS. — W głosowaniu wzięło udział około 10 tys. osób. Zwycięzca plebiscytu będzie miał nie tylko satysfakcję. Otrzyma też nagrodę pieniężną. Zyska tez wydział. Belfer Roku liczy się do punktacji, i od niego między innymi zależy miejsce wydziału podczas parady rozpoczynającej Kortowiadę. Uroczysta gala i rozstrzygnięcia plebiscytu odbędzie w środę 23 stycznia o godz. 19 w Centrum Konferencyjnym. Przypomnijmy, że przed rokiem plebiscyt wygrał dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych. W tym roku wydziały zgłosiły następujących kandydatów:

*Dr inż. Jerzy Domański, Wydział Nauk Technicznych: Jest to doktor wszystkim znany/studentów autorytet ilustrowany/na Wydziale Nauk technicznych stacjonuje/czy doktora czy studenta, wszystkich równo traktuje/zawsze miły, uśmiechnięty, skłonny do pomocy/dostępny dla każdego, nawet w środku nocy/ ostatnim atutem jest zmysł dziekański/ to jest po prostu Jerzy Domański.

*Dr Maciej Duda, Wydział Prawa i Administracji:
To opiekun praktyk studenckich i fantastyczny nauczyciel akademicki. Kryminolog z powołania, członek Rady Wydziału WPiA, uwielbiany przez studentów. Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony.

*Dr Iza Matusiak-Kempa, Wydział Humanistyczny:
Prowadzi zajęcia na logopedii i filologii polskiej. Jest językoznawcą i miłośniczką słowa. Autorka wielu prac naukowych, w których ukazuje, jak język oddaje nasze myślenie i kształtuje rzeczywistość. Jest osobą pozytywnie zakręconą, często się uśmiecha, ma dobre poczucie humoru, przez co zajęcia nie są nudne, lecz prowadzone z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Uwielbia, kiedy jest interakcja, wtedy ćwiczenia przebiegają w radosnej atmosferze. Wierna miłości do prof. J. Vetulaniego.

*Lek. Łukasz Klepacki, Wydział Lekarski:
Pełen chęci do poszerzania swojej wiedzy oraz dzielenia się nią z innymi, ze swoimi studentami. Jak mało kto potrafi dotrzeć do studentów, zawsze cierpliwy i konkretny, wie jak ciężko młodym adeptom sztuki medycznej odnaleźć się w świecie pełnym trudnych, nowych nazw, stresu, nieprzespanych nocy. Wspiera ich i motywuje do dalszego działania. Zawsze z uśmiechem na ustach, nieraz swoim dobrym humorem pociesza studentów na zajęciach, doradza, a co ważne uczy tak, że człowiek chcę dalej poszerzać swoją wiedzę, prawdziwy Belfer.

*Dr Wojciech Kotowicz, Wydział Nauk Społecznych:
Jak nazwisko samo dowodzi tylko własnymi  ścieżkami chodzi. Filozofie kotów wyznaje i bierze z życia wszystko co mu ono daje. Doktor Kotowicz obwodem kaliningradzkim się zajmuje i studentom swą wiedzę przekazuje. Naukami politycznymi zawsze rządzi i w USOSie często żakom mąci. Wojciech Kotowicz to jest gość — mimo że studentom daje w kość!

*Ks dr. Zbigniew Kulesz, Wydział Teologii
Ma być krótko i na temat? No bez żartów … tak się nie da/Nasz Belfer daje słowo jest postacią wyjątkową/Wkłada serce swoje  całe byśmy osiągnięcia mieli niemałe/Studenci uwielbiają Belfra naszego, bo potrafi ułożyć nam w głowie jak klocki Lego!/ Naucza, rozumie, doradza, do studentów często chadza, bo nie tylko zajęcia mu w głowie, ale lubi jak student powie coś o sobie!/On po prostu jest wspaniały:  ks. Zbigniew doskonały

*Dr Maria Michalczyk, Wydział Medycyny Weterynaryjnej:
Z mikroskopem szaleje, humorem zaraża/ i nie najważniejsza dla niej akademicka gaża/To o Marii Michalczyk mowa/ bo jest ona dla nas wyjątkowa!/Ogromna z niej pasjonatka, ja cię kręcę/zna wszystkie pierwotniaki, przywry czy obleńce/Wszak z doktor Michalczyk każdy jest wesoły, bo fajne są te robaki, no i pszczoły!!!

*Dr hab. Jarosław Jaszczur-Nowicki, prof. UWM, Wydział Nauk o Środowisku
Dziekan Jaszczur-Nowicki jest skromny niesłychanie/nienaganne ma ubranie/jego buzia tryska zdrowiem/a morsować mógłby co dzień!/
Na wykładach wciąż powtarza/bierzcie sport zamiast lekarza!/  Prof. Jaszczur drugi raz belfrem jest/ bo studenci mówią, że jest THE BEST!

*Mgr Ewa Bejer-Oleńska, Wydział Nauk o Zdrowiu
Ona dobrze o tym wie/Z czym się anatomię je/Z nią nie straszna żadna żyła/Byle w głowie ci utkwiła.

*Dr inż. Paweł Sulima, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa
Genetyka to jego nauka/jak nie umiesz to pałka/Studenci w długich kolejkach pod pokojem stoją/losowej segregacji chromosomów się boją/
Doktor poświęca nam swój czas, ta nauka nie idzie w las/Zawsze uśmiechnięty i życzliwy/Człowiek bardzo cierpliwy/W przekazywaniu wiedzy nikt go nie powstrzyma/Taki właśnie jest dr Paweł Sulima.
, reprezentuje Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa
Wymagający lecz życzliwy/Przy tym bardzo sprawiedliwy/Mechanikę on wykłada, a to sztuka jest nie lada !

*Dr Damian Wiśniewski, Wydział Matematyki i Informatyki
Kandydat z Kętrzyna — tam swoją przygodę z matmą zaczyna/Grę w piłkarzyki w Antałku ćwiczy/Całki do piosenek Taco liczy/Dla studentów łaskawy, doktor doskonały/ Głosujcie na Niego, bo to człowiek wspaniały.

*Tomasz Szymuś, Wydział Sztuki:
Tomasz Szymuś, Szymon Tomuś — niezastąpiony/Dla muzyki jest stworzony/Topy trendy, festiwale w TVN’ie i w Polsacie/Tam na pewno go spotkacie/ W tańcu z gwiazdami wystąpił w odcinku każdym/Bo jest tam ważny/Stoi w cieniu, aranżuje, swą orkiestrą dyryguje/Do studentów cierpliwość wielką ma i piosenkę każdą zna/To wydziału chluba wielka, zasługuje dziś na belfra.

*Dr Ewa Sucharzewska, Wydział Biologii i Biotechnologii:
Z Wydziałem Biologii i Biotechnologii związana jest od samego początku jego istnienia/Dlatego ma dużo ciekawych historii do opowiedzenia/ Pochodzi z Podlasia, a dokładnie z okolic Białegostoku. Podoba się Jej biologia/Zwłaszcza fitopatologia/Pani doktor o pseudonimie Sucha/Zawzięcie bada patogeny roślin, jak Puccinia graminis/Czym zdobyła nasze serducha.

*Dr inż. Adam Więk, Wydział Nauki o Żywności:
Doktor Adam Więk/Dobry wydobywa dźwięk/Z Marylą śpiewa, studentów miłym słowem rano opiewa/Oto nasz dziekan Noży/Który dla nas wszystko stworzy.

*Dr Karol Wojtowicz, Wydział Nauk Ekonomicznych:
To prawdziwy człowiek orkiestra! Na co dzień prowadzący i opiekun koła naukowego. W wolnym czasie wielki fan sportu, gotowania i gry na gitarze. Słynie ze świetnych relacji ze studentami. A prywatnie — przesympatyczna osoba, która swoją pogodą ducha zarazi każdego!

*Dr hab. Paweł Wysocki, prof. UWM, Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Nasz Prodziekan — „Smutny Paweł”/Kroczy dumnie po wydziale/Rzadko kiedy jest wyspany/Tą Biochemią wyczerpany/Lecz gdy przyjdzie na to pora/ Nie straszna mu żadna zmora/Wszystkim zadaniom podoła/Nawet gdy przeszkoda spora/ On się stara jak nikt inny/Dla komisji jest gościnny/Nasz WBZ najlepszy w Polsce/Jego zasługą jest wysoce/I pamiętajcie drodzy mili/Byście jego wiedzę cenili/Glikolizę i cykl Krebsa/Wsadził wszystkim nam do serca/Jest głównym głosem przy kolędzie/ Ze swym jamnikiem chodzi wszędzie/A my, studenci.../Szczycimy się Wysockim Pawłem/ Najlepszym w świecie Prodziekanem!

opr. mzg

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krzysiek #2667680 | 81.190.*.* 22 sty 2019 21:33

  a ja bym głosował na Pawła Mer....człowiek Legenda:D wymagajacy ale z poczuciem humoru:) mam nadzieję, że za rok WNE nominuje dr PAwła! pozdrowienia!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bkc #2666796 | 79.187.*.* 21 sty 2019 12:48

  Za dawnych,moich czasów najmilszym był Pan Aleksander Wołos-nie pamiętam do jakiego stopnia naukowego doszedł,niestety już nie żyje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Onek #2666473 | 89.228.*.* 20 sty 2019 19:25

  Zdecydowanie Pan Jurek Domanski

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wijas #2665337 | 31.6.*.* 18 sty 2019 14:18

  A gdzie tak promowany przez was Wasyluk? Co studenci go nie cenią tak jak GO?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zainteresowana #2664672 | 83.6.*.* 17 sty 2019 13:40

  Droga Redakcjo a gdzie opis dr inż. Roberta Szmita?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (8)