Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Krzysztof Kamiński z Wektorem 2018

2019-01-13 11:36:51 (ost. akt: 2019-01-13 12:15:35)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/krzysztof.kaminski.1297

— Za to, że wprowadził do naszego życia technologie, które niedawno mogliśmy oglądać tylko na filmach science-fiction. To między innymi za to Krzysztof Kamiński, prezes firmy Alnea, otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną przez Pracodawców RP.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce. Działają od 1989 roku i reprezentują 19 tysięcy firm, zatrudniających przeszło 5 mln osób. Siłą Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej są racje i argumenty prezentowane politycznym i ekonomicznym decydentom oraz liczba i różnorodność naszych członków: związków, federacji i firm.

Wektory to nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.Co roku trafiają do osób lub instytucji, które odniosły najbardziej błyskotliwe sukcesy gospodarcze albo znacząco zmieniły polską gospodarkę.

Za rok 2018 przynano je 9 osobom i instytucjom. Ta edycja została poświęcona tym, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

Wśród laureatów znalazł się Krzysztof Kamiński, prezes Zarządu Alnea Sp. z o.o. z podolsztyńskiej Stawigudy.

Nagrodzono go:

Za to, że wprowadził do naszego życia technologie, które niedawno mogliśmy oglądać tylko na filmach science-fiction. Za to, że zaprzągł wirtualną rzeczywistość do projektowania, realizowania i nadzorowania zaawansowanych automatycznych linii produkcyjnych.


Firma kierowana przez Krzysztofa Kamińskiego istnieje na rynku od roku 1984. Początkowo zajmowała się usługami antykorozyjnymi i usługami dla drogownictwa. Od roku 2010, już jako ALNEA działa na rynku dedykowanych rozwiązań dla przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń pod konkretne potrzeby klienta.

Przyszłość tworzymy już dzisiaj: Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku Grupa Alnea oraz Grupa WM (wydawca między innymi Gazety Olsztyńskiej) zorganizowały konferencję „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Zainteresowanie uczestnictwem było tak duże, że organizatorzy musieli odmówić wielu chętnym.
— Nie przypominam sobie, aby w naszym regionie odbyła się konferencja na ten temat — powiedział nam wtedy Krzysztof Kamiński — Często, rozmawiając z firmami sprzedającymi podzespoły do automatyzacji i robotyzacji, słyszę, że generalnie rejon Polski północno-wschodniej to dla nich biała plama, co doskonale kontrastuje z przemysłowym Śląskiem, gdzie klienci ustawiają się w kolejkach do dostawców technologii. Alnea realizuje automatyzację od dawna. W dobie braku pracownika widzimy potrzebę szukania nowych technologii.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także