Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podczas ucieczki usiłował potrącić policjanta

2018-11-23 17:54:10 (ost. akt: 2018-11-23 18:06:47)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który podejrzany był o kradzież złotej biżuterii na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna próbował potrącić policjanta. Sprawcę zatrzymano w pościgu pieszym. Został tymczasowo aresztowany.

Na początku kwietnia br. policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży złotej biżuterii z jednego z mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Łupem sprawcy padły wówczas m.in. bransoletki, kolczyki, obrączki i zegarki o wartości blisko 8.000 złotych.


19 listopada br. w miejscowości Kisielice policjanci zorganizowali blokadę drogową, podczas której zamierzali zatrzymać samochód, którym poruszał się podejrzany. Jednak ten nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący audi nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Siedzący za kierownicą 32-latek, aby uniknąć zatrzymania próbował potrącić policjanta. Wówczas policjant oddał strzały z broni służbowej w kierunku kół auta. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych policyjnych radiowozów, mężczyzna ominął blokadę i kontynuował ucieczkę. Następnie porzucił auto i razem z pasażerem rozpoczął ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu kierujący i pasażer zostali zatrzymani.


Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich, 32-letni mieszkaniec Katowic zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież złotej biżuterii, a także za czynną napaść na funkcjonariusza policji w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych poleceń.

Sprawca ten usłyszał także zarzuty za inne przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem popełnione na terenie kraju. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności.

Pasażer auta, 35-letni mieszkaniec Katowic, usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #2630453 | 83.21.*.* 24 lis 2018 12:30

    Wygląda na to, że przestepca nie tafił w policjanta a policjant w przestępcę

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. serpiko #2630075 | 37.248.*.* 23 lis 2018 20:12

    i tak powinno być zgodnie z prawem a prawem jest Policjant wykonujący czynności służbowe - każda osoba powinna wiedzieć że demokracja jest demokracją ale jeżeli popełnisz czyn zabroniony tam nie ma demokracji tam jest prawo

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz