Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Chcesz kupić auto z zagranicy? Sprawdź je!

2018-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-18 17:22:32)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Z autem jest jak z miłością. Najpierw szukamy, rozglądamy się i dochodzimy do wniosku, że skazani jesteśmy na porażkę. Bo znaleźć wymarzony samochód nie jest wcale tak łatwo. Kiedy jednak trafimy na swój ideał, łatwo jest... stracić dla niego głowę. A wtedy? Urzeczeni sylwetką czy świetnymi osiągami nie zwracamy uwagi na dzielące nas kilometry. No, może zwracamy uwagę na cenę, a ta jakoś skorelowana jest z odległością, jaka nas dzieli od wymarzonego auta. Zauroczeni, decydujemy się na zakup auta z zagranicy. I w tym momencie powinno jednak dojść do głosu nasze rozważne oblicze i zaprowadzić nas wprost na stronę, na której będziemy mogli wszystko dokładnie sprawdzić.

Nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu historiapojazdu.gov.pl

Za darmo

W systemie widoczne są nie tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce, ale także zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży.

Usługa jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać musisz zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego. Chodzi o to, by zabezpieczyć zewnętrzny system przed hurtowym pozyskiwaniem z niego danych, a jednocześnie zapewnić dostęp indywidualnym kupującym.

Przygotuj też numer rejestracyjny oraz VIN interesującego Cię auta, a także datę jego pierwszej rejestracji.

Nie kupuj złomu

Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczysz informacje w siedmiu kategoriach:

kradzież,
złomowanie,
powypadkowy,
uszkodzony,
„przekręcony” licznik,
niedopuszczony do ruchu,
służył jako taxi.
W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Inni chętnie korzystają

Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji), a także z USA i Kanady.

Serwis historiapojazdu.gov.pl wystartował w czerwcu 2014 r. i od momentu uruchomienia cieszy się ogromną popularnością wśród potencjalnych nabywców używanych aut, którzy weryfikują ich przeszłość.

Sprawdź historię pojazdu

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mazur #2626464 | 188.146.*.* 18 lis 2018 20:56

    NIE DZIAŁA.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz