środa, 24 lipca 2019. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Znana sieć elektromarketów zapłaci klientom za niejasności w swojej promocji

2018-11-08 10:23:43 (ost. akt: 2018-11-08 14:12:35)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Media Expert będzie musiała ponownie zapłacić za oceny. Taką decyzję podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(…) Teraz w Media Expert płacimy za oceny. Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (…) – mogli usłyszeć słuchacze.
Spoty wzbudziły wątpliwości, ponieważ nie wynikało z nich, że muszą oni najpierw wydać 300 zł, a rabat otrzymają dopiero przy kolejnych zakupach.


– Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.Teraz spółka Terg, właściciel sieci sklepów Media Expert, będzie musiała wypłacić wszystkim osobom, które skorzystały z promocji dodatkowe 60 zł. Taką decyzję wydał Urząd. Firma zobowiązała się do poinformowania klientów, którzy wzięli udział w promocji "Płacimy za oceny" o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Warunkiem otrzymania rekompensaty jest udokumentowanie udziału w promocji. W tym celu należy pokazać świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. oraz uzyskaną wtedy kartę rabatową (lub oświadczenie o wzięciu udziału w promocji).


O pieniądze można wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. Każdy klient otrzyma dodatkowe 60 zł na kartę bonusową, a na ich wydanie w sklepach Media Expert będzie miał rok.


źródło:UOKiK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Heniek #2620215 | 82.132.*.* 9 lis 2018 09:00

    ten sklep sie meczy miech juz w koncu zbankrutuje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Najgorszy sklep #2619824 | 37.109.*.* 8 lis 2018 17:38

    Z jakim miałem doczynienia, tam NIC taniej się nie kupi, nawet w promocji

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz