Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zimówki czekają na ciebie w Renault

2018-10-26 09:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 10:08:19) Artykuł sponsorowany

Dobra opona to gwarancja bezpieczeństwa. To od niej zależy to, jak wchodzimy w zakręt i z niego wychodzimy... Przy oblodzonej nawierzchni sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Dlatego warto zajrzeć do salonu Alcar Renault w Olsztynie, aby wybrać dobre opony zimowe w atrakcyjnej cenie.

Chociaż w Polsce zalecana minimalna głębokość bieżnika wynosi 1,6 mm, to warto wiedzieć, że opona zimowa, której bieżnik mierzy poniżej 4 mm, dramatycznie traci swoje właściwości. Co więcej, opona, która została wyprodukowana minimum pięć lat temu, również powinna być wymieniona na nowszą. Dlaczego? Guma, z której została wykonana, traci z wiekiem swoje parametry.

- Zmiana opon na zimowe jest zalecana, gdy temperatura spada poniżej siedmiu stopni Celsjusza - zaleca Marcin Osiak z Alcar Renault w Olsztynie. - Dzięki specjalnej konstrukcji oraz odpowiedniemu składowi mieszanki opony zimowe gwarantują zwiększają przyczepność na ośnieżonej drodze, szczególnie w trakcie hamowania lub gwałtownych manewrów.

Należy więc postawić na dobre, nowe opony zimowe. Przecież na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. W Alcar Renault w Olsztynie właśnie trwa promocyjna wyprzedaż opon i całych kół.

Dostępne są różne modele felg z oponami w komplecie do wszystkich modeli Renault o rozmiarze od 16 do 20 cali w cenie od 725 zł do 1695 zł. Oryginalne felgi aluminiowe można zakupić z kolei już od 389 zł.

- Kompletne zestawy kół zimowych z felgami aluminiowymi zakupione w Alcar Renault objęte są 12-miesięcznym programem ochrony opon, obejmującym ich wymianę na skutek uszkodzeń spowodowanych przez przebicie ostrym narzędziem, najechanie na kant krawężnika czy wandalizm - mówi Marcin Osiak z Renault. - Za zakup kompletu kół ich montaż wliczony jest w cenie.

W przypadku zakupu opon firmy Nokian Tyres, ich wymiana również odbędzie się gratis. Warto wspomnieć, że to właśnie firma Nokian Tyres wyprodukowała pierwszą na świecie oponę zimową i to już kilkadziesiąt lat temu. W Alcar Renault można zakupić również opony marek premium (opona Continental od 249 zł), jak i budżetowych, w bardzo atrakcyjnej cenie (opona Dębica od 149 zł).

Wymieniając opony pamiętajmy również o odpowiednim ciśnieniu. Jeżeli jest za niskie, opona pracuje zewnętrznymi częściami bieżnika, a jeżeli jest za wysokie, pracuje tylko środkiem. Wówczas jej mniejsza część styka się z powierzchnią jezdni, co pogarsza przyczepność i powoduje nierównomierne zużycie opon.

Niewłaściwe ciśnienie w oponach przekłada się również bezpośrednio na spalanie. Podczas wymiany opon zaleca się także kontrolowanie geometrii kół. Niestety, szacuje się, że w Polsce ponad połowa aut nie ma prawidłowo ustawionej geometrii, co może skutkować nieprzewidywalnym zachowaniem się samochodu na drodze.

Oprócz wspomnianych opon i felg, w olsztyńskim salonie Alcar Renault oferowane są również oryginalne wycieraczki oraz akumulatory.

- Za jedyne 99 zł każdy kierowca może skorzystać także z "kontroli zimowej" samochodu, podczas której zostaną sprawdzone elementy mające wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy podczas zimy, m. in. stan zawieszenia, czy hamulce - dodaje Marcin Osiak z Alcar Renault.

Kup 4 kompletne koła Renault z montażem w cenie i bądź w dobrej formie na zimę:
https://alcar-renault.pl/promocja-zimowa?utm_source=GO&utm_medium=artyku%C5%82&utm_campaign=RenaultZima
Polub nas na Facebooku: