Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Tlen sposobem na brud

2018-10-25 09:00:05 (ost. akt: 2019-04-01 11:28:16)

Właściciele zwierząt doskonale wiedzą jak to jest, gdy zabieramy swojego czworonożnego przyjaciela na wycieczkę samochodową albo wylegujemy się razem na kanapie w niedzielne popołudnie. A później mamy mnóstwo sierści — wszędzie.

O ile z sierścią możemy sobie poradzić w łatwy sposób — o tyle trudniej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który szczególnie przeszkadzać może osobom uczulonym lub tym, które na co dzień ze zwierzakami nie przebywają. Szczególnie powinniśmy na to zwrócić uwagę u dzieci, gdyż są one najbardziej narażone na alergeny.

— Ale mi to nie przeszkadza — twierdzi wiele osób. Tak jak dym papierosowy, zapach konkretnych perfum czy smakowy dym z papierosa elektrycznego.
Co zrobić jednak, gdy postanowimy sprzedać samochód, mieszkanie lub kanapę? Albo gdy nasza rodzina powiększy się o jedną lub dwie małe osoby? Przecież nie chcemy, aby były narażone na wdychanie zatęchłych tkanin lub bierne palenie. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów i ich profesjonalnych metod.

Ozonowanie! A co to takiego?
— To sposób przeprowadzania dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, w którym czynnikiem bakteriobójczym jest ozon — naturalny gaz o bardzo silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie sprawdza się tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów — mówi Andrzej Iwaszko, właściciel firmy FHU Adi Trade — Ozonowanie Olsztyn, która działa na rynku już od 2014 roku i oferuje najlepsze rozwiązania związane z ozonowaniem.Co możemy ozonować? — Nieruchomości (mieszkania, domy, domki letniskowe), ruchomości (auta, autokary, łodzie), domki działkowe. Ozon stosuje się również w dużych firmach: przy hodowli zwierząt (kurniki, hodowla trzody chlewnej), w hotelarstwie, salonach fitness, sklepach, barach, restauracjach, chłodniach, magazynach… Oraz wszędzie tam gdzie czystość odgrywa priorytetową rolę — zapewnia Andrzej Iwaszko.


Ozonowanie jest skuteczną metodą także w przypadku usuwania nieprzyjemnych zapachów po pożarze, zalaniu czy remoncie. Dokładnie tak! Ozonowanie radzi sobie nawet z zapachem farb i klejów a nawet ze stęchlizną popowodziową czy zarodnikami pleśni i grzybów w pomieszczeniach z dużą wilgocią i w autach.


Czy to naprawdę działa?
Badania przeprowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie są jednoznaczne: ozon jest skuteczną metodą dezynfekcji, dezodoracji i deakaryzacji pomieszczeń. Najważniejszą cechą ozonu jest fakt, że nie kryje on nieprzyjemnych zapachów, lecz trwale je usuwa, niszcząc lotne cząstki przenoszące zapachy.— Ozon to jeden z najsilniejszych dostępnych utleniaczy. Dodatkowy atom w cząsteczce ozonu wiąże się, czyli utlenia w ułamku sekundy z każdym składnikiem, który wchodzi z nim w kontakt. Dlatego jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze, co tylko potwierdza tak szerokie zastosowanie ozonu — tłumaczy Andrzej Iwaszko.
A zatem, jeżeli masz problem z nieprzyjemnymi zapachami w mieszkaniu, firmie czy samochodzie — odwiedź stronę www.ozonowanieolsztyn.pl i skontaktuj się ze specjalistami.Siedziba firmy:
ul. Kurta Obitza 3, 10-725 Olsztyn
tel: (+48) 512 977 240

Grzegorz Kowalczyk
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nieufny #2610874 | 37.8.*.* 26 paź 2018 22:28

    Ozon może utlenić samochodowe plastiki, uszczelki i mogą stać się kruche, sparciałe.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)