Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Uniwersytet inwestuje miliony w kadry i studentów

2018-10-08 14:36:40 (ost. akt: 2018-10-08 15:19:26)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

UWM realizuje projekt wart 33 mln zł. Jego celem jest rozwój uczelni. Pieniądze zostaną wykorzystane na podniesienie kompetencji pracowników i studentów.

Dzięki Programowi Rozwojowemu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uczelnia zrealizuje 18 zadań. Szesnaście dotyczyć będzie doskonalenia kompetencji nauczycieli akademickich, studentów i doktorantów. Pozostałe dwa zadania to szansa na podniesienie jakości zarządzania uczelnią.

Fundusze na realizację projektu przyznała Unia Europejska. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na rozwój umiejętności i warsztatu dydaktycznego nauczycieli z wydziałów: Biologii i Biotechnologii • Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Środowiska • Kształtowania Środowiska i Rolnictwa • Nauk Ekonomicznych • Nauk o Środowisku • Nauki o Żywności • Studium Języków Obcych. Pracownicy olsztyńskiego uniwersytetu mogą wnioskować także o udział w stażach, które odbywać się będą nie tylko na uczelniach w Polsce i zagranicą, ale także u pracodawców.

Zyskać dzięki Programowi Rozwojowemu mogą również doktoranci i studenci. W projekcie uwzględniono fundusze na — między innymi — przygotowanie i realizację nowych programów kształcenia w języku angielskim, warsztaty z zakresu technologii komputerowych, kursy i szkolenia czy programy stażowe. Wezmą w nich udział osoby kształcące się na olsztyńskiej uczelni.

Dzięki projektowi podniesione zostaną także kompetencje osób zatrudnionych w strukturach administracyjnych. Dla nich przewidziano cykl szkoleń. W pakiecie znajdą się między innymi kursy językowe, szkolenia z zakresu: zarządzania zasobami ludzkimi, zmian prawnych, zarządzania finansami, zarządzania projektami i komercjalizacji wyników badań. Ponadto pracownicy będą mogli rozwinąć tak zwane kompetencje miękkie, czyli na przykład zarządzanie sobą w czasie, komunikatywność czy umiejętność pracy w zespole.

dbp

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2600165 | 82.177.*.* 12 paź 2018 10:51

    Ile by nie było, naukawcy przeżrą wszystko.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jest coś takiego na UWM ? #2597246 | 213.76.*.* 8 paź 2018 17:40

    Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Środowiska?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz