Polacy wygrali prestiżowe zawody. Balonem przylecieli ze Szwajcarii pod... Ostródę

2018-10-01 15:27:31(ost. akt: 2018-10-01 15:43:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Mateusz Rekas i Jacek Bogdanowski okazali się najlepsi w zawodach Gordon Bennett. Tuż za podium, bo na czwartym miejscu rywalizację zakończyła inna z polskich par.
Zawody o puchar Gordona Bennetta polega na jak najdłuższym locie balonem. Gospodarzem zawodów jest zawsze ten kraj, którego załoga zwycięży w ostatniej edycji turnieju.

Polska para, która okazała się najlepsza w tegorocznych zawodach pokonała 1145,29 km w 2 dni 10 godzin i 28 minut. Warto dodać, że drudzy w klasyfikacji Amerykanie pokonali o 200 km mniej. Podium uzupełnili Niemcy, którzy przelecieli balonem nieco ponod 840 km.