Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Poszukiwani: kasjerzy, magazynierzy i kierowcy

2018-10-01 09:00:00 (ost. akt: 2018-10-18 13:17:02)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Ile zarabia kasjer, magazynier i kierowca? Kto się sprawdzi w tych zawodach i kiedy warto je wybrać? Razem z Pracuj.pl przyjrzeliśmy się ofertom zatrudnienia i wyróżniliśmy najważniejsze cechy na tych stanowiskach.

W ostatnich latach stale rośnie zapotrzebowanie m.in. na budowlańców, kierowców, pracowników handlu, magazynierów. Przyglądając się ofertom warto zwracać uwagę na szczegóły — w każdym fachu można znaleźć wyżej płatną specjalizację. Sprawdź (Infografika), czym charakteryzują się według ofert Pracuj.pl trzy zawody: kasjer, magazynier i kierowca.

KASJER

Zarobki kasjerów od kilku lat dynamicznie rosną. To dobra praca dla osób, które szybko chciałyby wejść w nową rolę, po krótkim szkoleniu. Według Pracuj.pl już 83% kasjerów pracuje na umowie o pracę. Stanowisko kasjera może być pierwszym krokiem w karierze w sektorze sprzedaży.

W ofertach pracy dla kasjerów pracodawcy podkreślają umiejętności „miękkie”, takie jak otwartość, odporność na stres, dobra organizacja pracy. Na najwyższe zarobki mogą liczyć kasjerzy pracujący dla dużych sieci handlowych. Wyższe zarobki oferują także sklepy informatyczne czy RTV-AGD. Na płacę pozytywnie wpływa także dłuższy staż pracy.

MAGAZYNIER

Magazynierzy są szukani zarówno przez duże firmy logistyczne, jak i małe biznesy. Aż 95% osób zatrudnionych jako magazynierzy, według Pracuj.pl, pracuje na umowie o pracę. Fach magazyniera wiąże się z obsługą maszyn i sporą liczbą zadań manualnych – to dobre wyzwanie dla osób, które nie boją się pracy fizycznej. Atutem jest też zdolność dobrej organizacji.

Na początku kariery warto zadbać o konkretne uprawnienia (np. kurs wózka widłowego), które dają lepsze warunki zatrudnienia. Według serwisu zarobki.pracuj.pl najwyżej cenieni są brygadziści magazynu — mogą zarabiać nawet ponad 6000 zł brutto. Na dodatki do pensji można liczyć także pracując w trudnych warunkach, np. na nocnych zmianach czy w mroźni.


KIEROWCA

Dobre pensje — to pierwszy atut pracy kierowcy. Zapotrzebowanie na kierowców rośnie, więc firmy rywalizują na wysokość pensji, a także np. jakość posiadanych pojazdów. Na umowie o pracę zatrudnionych jest 88-95% kierowców — w zależności od specjalizacji.

Praca kierowcy wymaga koncentracji i wytrzymałości fizycznej — związanej z długimi wyjazdami. W ofertach pracy na Pracuj.pl pracodawcy podkreślają także gotowość do nabywania nowej wiedzy. Po zdobyciu odpowiednich uprawnień można liczyć na solidne wynagrodzenie. Na najwyższe zarobki mogą liczyć kierowcy prowadzący pojazdy C+E za granicą. Według serwisu zarobki.pracuj.pl ich pensje sięgają nawet do 8600 złotych brutto.

SZUKAJ SZYBKO I WYGODNIE

Jeśli chcesz spróbować sił, w którymś z tych zawodów lub zmienić pracę na lepszą, warto przejrzeć oferty zamieszczane w sieci. Przyda się do tego aplikacja Pracuj.pl, dzięki której sprawdzisz ogłoszenia szybko i wygodnie – nawet w kolejce w sklepie albo w autobusie. Na część ogłoszeń możesz odpowiedzieć, nie przygotowując życiorysu. Co więcej, możesz skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą, by zapytać o szczegóły. Taką funkcję stworzyło Pracuj.pl – przy niektórych ofertach pracy zamieszczanych na portalu znajdziesz opcje „Aplikuj bez CV” i „Pokaż numer”. Korzystając z nich, możesz wysłać krótką wiadomość do firmy, zgłosić się do pracy bez wysyłania CV, a nawet zadzwonić bezpośrednio do przyszłego szefa.
Polub nas na Facebooku: