Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Allah zamiast krzyża

2018-09-26 13:00:00 (ost. akt: 2018-09-26 13:00:05)

Dla jednych po prostu znak czasów, dla innych Sodoma i Gomora. Otóż w środę w Hamburgu uroczyście otwarto meczet w byłym kościele ewangelickim. To pierwszy tego typu przypadek w Niemczech.

Warto jednak wiedzieć, że sama budowla nie jest już od dawna świątynią. Jeszcze w 2002 roku kościół został zdesakralizowany. Kupił go („chrześcijański”) biznesmen i odsprzedał muzułmanom. Ci zaś przerobili były już kościół na meczet. A na szczycie zamiast krzyża umieścili napis Allah.

W Polsce ta informacja wywołała spore emocje, w Niemczech nie. W otwarciu meczetu udział wezmą bowiem nie tylko muzułmanie, ale też duchowni Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Północnych Niemiec i przedstawiciele niemieckich socjaldemokratów.

We Francji zdarzało się już, że opuszczone kościoły zamieniano na meczety. W Holandii czy Belgii częściej zamieniano je na kasyna czy kluby nocne. — Ostatecznie wolałbym, by opuszczony kościół stał się własnością muzułmanów i miejscem modlitwy niż miejscem zepsucia — mówi francuski biskup Michel Dubost.

Dzisiejsze otwarcie meczetu w Hamburgu można potraktować jako zwyczajne wydarzenie lub jako znak czasu. Na pewno jednak nie można za nie „winić” muzułmanów. Islam w Niemczech czy Francji powoli staje się religią dominującą. Nie jest tak jednak dlatego, że muzułmanów jest tam tak wielu. Jest tak, bo tak mało jest tam chrześcijan.

Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a #2593526 | 88.130.*.* 3 paź 2018 10:33

  pozamiataj przed swoimi drzwiami bo masz brudno . popatrz co sie w polsce dzieje.......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja widzę inne znaki czasów #2593474 | 95.90.*.* 3 paź 2018 09:22

  Pierwszy znak czasów to nieprzeciętna głupota Merkel i CDU-CSU, że podjęły nieprzemyślaną decyzję wpuszczenia kilku milionów muzułmanów. Drugi znak czasów to wpuszczenie bez kontroli do Europy wraz z islamistami tysięcy dźihadistów gotowych w każdej chwili zaatakować. Trzeci znak czasów wynikający z tejże głupoty to wpuszczenie muzułmanów bez warunków - np. jeśli zobowiążesz się do tego i tego to cię wpuścimy, jeśli nie to precz. Usadowienie meczetu w dawnym kościele to konsekwencja decyzji nieodpowiedzialnych elit na zachodzie, a nie znak czasów. Następny znak czasów to kolejny już powrót polityki niemieckiej po naszych rozbiorach, I wojnie św., II wojnie światowej do polityki imperialistycznej - przecież o to właśnie chodzi Niemcom, rządzić i decydować za Europę i poprzez Brukselę robią to. Następny znak czasów to zdewaluowanie się pojęcia demokracja. Słowo Demokracja stała się słowem wytrychem dla wszelkiego szujostwa polityczno-oligarchicznego na świecie do realizowania własnych celów. Następnym znakiem czasów są enklawy muzułmańskie w miastach europejskich, gdzie panuje prawo Koranu i do którego nie mają wstępu Europejczycy. Następnym etapem może być tylko wojna w Europie z powodów religijnych, chyba że mądrzejsi zaczną dominować nad lewacką głupotą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Trekusjan #2590795 | 5.174.*.* 28 wrz 2018 20:48

  A w ich Koranie pisze niewierny tzn nie wierzacy lub chrześcijanin to wróg śmiertelny poprostu trzeba takie zabić. I oto jest znak czasu wybicie europejczyków ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Aga memnon #2590505 | 79.124.*.* 28 wrz 2018 12:54

  to nie nie bóg wymyślił człowieka , ale banda cwaniaków którzy chcą żyć lekko , łatwo i przyjemnie kosztem milionów naiwniaków wierzących że jak plebanowi sypną więcej kasy to po swojej śmierci prędzej dostaną się do nieba

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. podpis #2589686 | 89.70.*.* 27 wrz 2018 04:29

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym -zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-cz y-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z8 82hme?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz