Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Twoja wieś jest najpiękniejsza?

2018-09-13 09:18:41 (ost. akt: 2018-09-13 09:29:54)
jaskowo

jaskowo

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Wieś, która zwycięży w naszym plebiscycie "Najpiękniejsza Wieś" województwa warmińsko-mazurskiego, będzie mogła jeszcze bardziej wypięknieć dzięki prezentowi od Nadleśnictwa Iława. Jej mieszkańcy dostaną 50 drzewek.

Dzisiaj wsie przeżywają swoją drugą młodość. Są coraz piękniejsze, coraz bardziej zadbane. Jest ich w naszym regionie ponad 2 tysiące, a najwięcej w gminie Ełk: aż 58. Wierzymy, że coraz więcej z nich zdecyduje się poddać państwa ocenie. Wciąż czekamy na zgłoszenia kandydatek do naszego plebiscytu "Najpiękniejsza Wieś" województwa warmińsko-mazurskiego.

Zasady są proste: szukamy ładnych i pięknych wsi, które będziemy dla Państwa opisywać i pokażemy na zdjęciach. Co trzeba zrobić, aby zgłosić wieś do plebiscytu "Najpiękniejsza Wieś" ? To proste. Wystarczy wysłać do nas e-maila na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Mile widziane parę słów uzasadnienia i oczywiście zdjęcia.

Nasz plebiscyt trwa do końca września. W naszym regionie jest wiele wsi i wszystkie zasługują na to, żeby je opisać i pokazać.

UWAGA: Każdy, kto wyśle SMS (koszt 1,23) otrzyma specjalny kod, dzięki któremu otrzyma aktualne wydanie gazety Olsztyńskiej. Po otrzymaniu kodu trzeba wejść na kupgazete.pl, a potem wybrać "Gazeta Olsztyńska. Kup bieżące wydanie".


Nagrodą dla zwycięskiej wsi będzie 50 drzew owocowych lub leśnych do wyboru, które ufundowało Nadleśnictwo Iława.

Lasy Państwowe podejmują liczne inicjatywy, które mają chronić nasze piękne lasy współpracując z regionalnymi mediami. Pomagają wybranym gatunkom zwierząt i roślin zasiedlić miejsca, gdzie gatunki te wyginęły (tzw. reintrodukcje) czy są zagrożone wyginięciem. Dotyczy to np. cisa, sudeckich jodeł, cietrzewia czy głuszca. Robią to współpracują z "Gazetą Olsztyńską" w plebiscycie, który ma m.in. przypominać o znaczeniu czystego środowiska, pięknego otoczenia.

barRegulamin: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także