Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Sprawdź liczbę punktów karnych po wakacjach

2018-09-10 13:22:02 (ost. akt: 2018-09-10 18:56:10)

Autor zdjęcia: Archiwum

Na stronie obywatel.gov.pl można sprawdzić liczbę punktów karnych – przypomina Ministerstwo Cyfryzacji. I zachęca, by po wakacyjnych podróżach sprawdzić swoje konto.

"Wakacje 2018 za nami. Ile Was kosztowały? Nie chodzi o cenę wczasów, a o liczbę punktów karnych, które zarobiliście latem. Oby jak najmniej! Sprawdźcie to za darmo i przez Internet" - podpowiada resort cyfryzacji w komunikacie.

Jak zaznacza, z usługi mogą skorzystać tylko internauci posiadający tzw. Profil Zaufany. Ale można go założyć bez wychodzenia z domu: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany

"Profil Zaufany pozwala potwierdzić Twoją tożsamość w sieci. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod Ciebie podszyć” – wyjaśnia MC. „Możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie ma szans, by sprawdzić, ile punktów ma ktoś inny” – zaznacza resort.

Żeby sprawdzić konto kierowcy, wystarczy wejść na stronę Obywatel.gov.pl, kliknąć przycisk „Sprawdź swoje punkty karne” i zalogować się do Profilu Zaufanego. Po zalogowaniu system przeniesie użytkownika z powrotem do serwisu obywatel.gov.pl.

„Informacja o Twoich punktach karnych wyświetli się od razu. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz” – podkreśla ministerstwo w komunikacie.

Jak wyjaśnia, taki wydruk ma jednak charakter tylko informacyjny — nie jest to dokument urzędowy.

„Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (np. jako dowód w sprawie). Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie policji” – wskazuje MC.

Baza danych jest aktualizowana raz dziennie. Dlatego w razie wątpliwości warto sprawdzić swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

źródło: >>> kurier.pap.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zgadzam sie z przedmówcą #2577522 | 95.160.*.* 10 wrz 2018 23:24

    DOKŁADNIE !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Odradzam. #2577343 | 94.254.*.* 10 wrz 2018 19:59

    Nie róbcie głupot i nie zakładajcie profilu zaufanego. To kolejny krok do waszej inwigilacji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz