środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

7 powodów, by poznać język angielski

2018-08-31 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-31 10:18:42) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

„Bo się nie da dziś kolego nie znać trochę angielskiego” — dawno temu śpiewał Krzysztof Antkowiak. Ja słowa tej piosenki wzięłam sobie do serca i skończyłam jako anglistka, tłumacz przysięgły języka angielskiego. Poniżej przedstawiam zatem sprawdzone osobiście argumenty przemawiające bardzo mocno za nauką angielskiego, i to już od najmłodszych lat.

1. Swobodne podróżowanie na własną rękę

Znajomość języka angielskiego równa się wolność i swoboda, choćby w podróżowaniu. Nie ma takiego miejsca na ziemi, gdzie ktoś nie mówiłby po angielsku. To także niezależność: znając angielski, nie potrzebujesz ani tłumacza, ani pośrednika w organizacji wycieczki. A na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia zaręczam: angielski to, w przeliczeniu na jedne wakacje, bardzo często też kilka tysięcy w kieszeni.

2. Nie trzeba czytać napisów w kinie

O ile w telewizji najczęściej sprawę załatwia lektor — o tyle w kinie człowiek skazany jest na napisy. Ale nie ci wybrańcy, którzy znają angielski…! Dla mnie James Bond bezapelacyjnie musi mieć londyński akcent, a taki Hercules Poirot — zaciągać francuskim. Pragnę ponadto zwrócić uwagę, że nawet jeśli dialogi czyta lektor — tłumaczenie niektórych filmów odbywa się chyba co drugie zdanie, bo oglądałam ostatnio „Skarb Narodów” i gdybym nie znała angielskiego, zgubiłabym się już w trzeciej scenie.

3. Teksty piosenek bez tajemnic

Ja osobiście w wieku lat 7 chciałam koniecznie wiedzieć, o czym śpiewał George Michael. A jak się już dowiedziałam, to nigdy nie żałowałam. Ale o ile wybór tekstu to oczywiście sprawa indywidualna — znajomość angielskiego dodaje piosenkom waloru językowego. Niektóre przez to zyskują, a niektóre — wręcz przeciwnie.4. Instrukcje obsługi w oryginale

Znów na podstawie doświadczenia własnego. Próbowałam raz podłączyć mikro-wieżę przy pomocy polskiej wersji instrukcji obsługi. Nic z tego nie wyszło i choć w kwestiach techniczno-elektronicznych daleko mi do specjalisty — zajrzałam po chwili do wersji angielskiej. W 15 minut miałam wszystko podłączone, wgrane wszystkie stacje radiowe, ustawiony zegar i jeszcze alarm z ulubiona piosenką…! Może po prostu ichnia mowa krótsza i konkretniejsza od naszej…?

5. Czytanie książek A. Christie w oryginale

Patrz punkt 2 i 3. Lektura dzieł wybitnych brytyjskich i mniej wybitnych amerykańskich pisarzy, poetów, dramaturgów w oryginale — to najczęściej samo sedno rzeczy. A pamiętajcie: tłumaczenie jest jak kobieta — jak piękne to niewierne, jak wierne to niepiękne…

6. Świat social mediów stoi otworem

A uroczyście oświadczam, iż jest to piękny świat. Bez wojny polsko-polskiej, a za to z całą plejadą nietuzinkowych postaci, od Manchesteru i Leeds, po Sydney, Toronto, Oakland i Wellington. Ogrody, mądre cytaty z mądrych książek, komiksy i masa potrzebnych informacji. Osobiście najbardziej popularna jestem wśród brytyjskich policjantów, szczególnie, tych opiekujących się psami do tropienia narkotyków. Ale czasem na privie pisze do mnie Ed Sheeran…

7. Międzynarodowy certyfikat dobrze wygląda w CV

Co tu dużo mówić — nawet jeśli pracodawca nigdy nie skorzysta z naszych umiejętności językowych, to i tak certyfikat na poziomie przynajmniej C1 bardzo dobrze prezentuje się w naszym życiorysie. A są też tacy rekruterzy, którzy od tego punktu lekturę naszego CV zaczynają i bez niego w ogóle nie chcą z nami rozmawiać.Jaki by nie był — każdy powód do nauki języka angielskiego jest dobry. A ponieważ właśnie zaczyna się rok szkolny — English Perfect już dziś zaprasza na kursy. Sekretariat główny szkoły w Olsztynie, al. Warszawska 36 działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00, w soboty od 9.00-13.00, a biuro na ul. Kanta 1a — od poniedziałku do piątku od 13.00 do 19.00. Dokładne informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 535 40 62 lub 89 541 07 05 oraz pisząc na adres email: biuro@englishperfect.com.pl. Informacje na bieżąco można znaleźć też na stronie: www.facebook.com/englishperfectpl/.
mmb

Polub nas na Facebooku: