Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Przygotujcie się na zmiany w rozkładzie jazdy PKP

2018-08-22 10:24:08 (ost. akt: 2018-08-22 17:01:55)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Od 2 września do 20 października nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Informacje są już dostępne w Internecie. Pojawią się również na stacjach i przystankach. Korekta umożliwi PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kontynuację inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego.

Zmiany rozkładu jazdy zapewniają utrzymanie płynnego ruchu pociągów i przyjętych w rozkładzie czasów przejazdu. Na sieci kolejowej trwają największe od lat inwestycje, których efektem będą krótsze podróże pociągiem, lepiej dostępne, wygodniejsze stacje i przystanki. Realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace poprawią komunikację regionalną i międzyregionalną.
Zarządca infrastruktury i przewoźnicy, wykorzystując możliwości linii, opracowali optymalną ofertę połączeń.


Na Warmii i Mazurach kontynuowane są prace modernizacyjne na linii Działdowo – Olsztyn. Część pociągów dalekobieżnych jedzie objazdem przez Iławę, a za pociągi regionalne wprowadzona jest komunikacja zastępcza. Na trasie Szczytno – Ełk w czasie prac za pociągi kursują autobusy.


W ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają komfort obsługi na stacjach i przystankach. Podróżni już korzystają z oddanych w tym roku peronów.


Przypominamy, że obok modernizacji linii kolejowych i stacji kolejarze przebudowują także dworce. Dzięki inwestycjom PKP S.A. w całym kraju zmodernizowanych oraz wybudowanych zostanie ok. 200 obiektów.


Informacje są już dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach. Funkcjonuje również internetowy rozkład jazdy.


źródło: PKP S.A.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dbdh #2561309 | 83.6.*.* 23 sie 2018 10:30

    Ostatnio PKP u mnie na plus (OBY TYLKO MNIEJ OPÓŹNIEŃ BO SIĘ WCIĄŻ ZDARZAJĄ!)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz