Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Skorpena: Pięćdziesiąte urodziny akademickiego nurkowania

2018-07-30 13:50:00 (ost. akt: 2018-07-30 14:00:59)
skorpena spływ

skorpena spływ

Autor zdjęcia: arch.GO

UWM\\\ Na czele nowego zarządu klubu Skorpena UWM stanęła Kamila Dobrońska. I to właśnie ona z kolegami przygotuje okrągłe urodziny klubu. Skorpena kończy 50 lat.

Kamila Dobrońska nurkuje od 5 lat. Zaczęła jako studentka UWM w klubie Skorpena. Co jest pociągającego w nurkowaniu? — Podwodny świat jest niezwykły — odpowiada. — Glony, które unosząc się na powierzchni, raczej zniechęcają do pływania, pod wodą tworzą niezwykłe korytarze i groty. 


W tym roku w październiku Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena będzie obchodził 50. urodziny. Jest jednym z nielicznych w Polsce działającym przy wyższej uczelni. Główne uroczystości rozpoczną się od 23 października. — Tego dnia zapraszamy wszystkich chętnych do zejścia z nami pod wodę na podwodny spacer — powiedziała nam Kamila Dobrońska.

W programie obchodów ponadto zaplanowano wykłady poświęcone m.in. historii klubu oraz wystawę zdjęć. Będzie również jubileuszowa publikacja. W planach jest także pokaz nurkowania i prezentacja rzeczy znalezionych w Jeziorze Kortowskim. Po sezonie jest tam, niestety, dużo śmieci. Członkowie klubu co roku starają się sprzątać jezioro we współpracy z Fundacją Żak. 


Obchody 50-lecia Skorpeny zakończy uroczysty bal, który odbędzie się w centrum konferencyjno-wypoczynkowym Kormoran w Mierkach.


Jak powiedziała nam Kamila Dobrońska, dzisiaj klub liczy 71 aktywnych członków. Czy studentów UWM interesuje nurkowanie? — Jeżeli już przyjdą i spróbują zejść pod wodę, szybko łapią bakcyla — mówi pani prezes. — Ale największą trudnością jest wyciągnięcie ich z domu, by spróbowali.


Przypomnijmy, że klub prowadzi akcję „Studiujesz, za darmo nurkujesz”. Zajęcia odbywają się na uniwersyteckiej pływalni. Ponadto co roku wiosną Skorpena organizuje w Olsztynie spływy Łyną. Biorą w nich udział setki miłośników nurkowania z całej Polski i z zagranicy.

MZG

Ramowy plan uroczystości: kliknij tutaj

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB