Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Srebrne pokolenie podbija Facebooka

2018-07-23 21:50:00 (ost. akt: 2018-07-23 21:51:45)
Igor Hrywna

Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Igor Hrywna Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Niedawno pisałem o tym, że srebrne pokolenie przechodzi teraz wielką transformację, stając się też częścią wirtualnej rzeczywistości, jak ich dzieci czy wnuki.

I dzisiaj ludzie +55 stanowią już 16 proc. ogółu polskich internautów i ich procentowy udział w ogólnej grupie stale rośnie. To kolejny dowód na to, że srebrne pokolenie staje się coraz bardziej podobne w zachowaniach społecznych do swoich dzieci. Teraz mamy kolejny dowód na to, że pokolenie +55 staje się coraz bardziej wirtualne. Teraz mamy na to następny dowód. Jak podają wirtualnemedia.pl z Facebooka korzysta obecnie ponad 16 milionów Polaków w wieku od 13 lat. Tak wynika z danych danych firmy NapoleonCat.

Co ciekawe młodzi Polacy coraz częściej zamiast na Facebooku okrętują się na Instagramie, musicaly.ly czy Snapchacie. Ich miejsce zajmują internauci z srebrnego pokolenia. To oczywiście nie oznacza, że FB się starzeje, ale że po prostu nam dorasta. Ten trend pokazuje nam przy okazji, w jak szalonych żyjemy czasach. Bo FB powstał przecież ledwie co w 2004 roku. Dla nas ważniejsze jest jednak to, że ten trend po raz kolejny pokazuje, że "ubywa" nam emerytów, a przybywa aktywnych przedstawicieli srebrnego pokolenia.

Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB