środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Jeśli jedziecie na mundial, warto zapoznać się z tym komunikatem

2018-06-08 15:06:04 (ost. akt: 2018-06-08 15:11:18)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej apeluje do kibiców wyjeżdżających do Rosji na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej o odpowiednio wcześniejsze stawianie się do odprawy na drogowych przejściach granicznych.

Odprawa podróżnych będzie odbywała się na wszystkich pasach odpraw. W dni meczowe, podczas wzmożonego ruchu, kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski (odwrócona odprawa).

Na stronie internetowej www.granica.gov.pl podróżni mogą sprawdzić za pomocą podglądu kamer jak wygląda natężenie ruchu na drogach dojazdowych oraz przejściach granicznych.

Uwaga: zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, kibic jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Podróżni posiadający paszport i FAN-ID będą mogli w okresie od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, natomiast do 25 lipca powinni opuścić terytorium FR.

Przypomnijmy, że mundial rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. W Kaliningradzie zostaną rozegrane następujące mecze:
16 czerwca: Chorwacja – Nigeria 
22 czerwca: Serbia – Szwajcaria
25 czerwca: Hiszpania – Maroko
28 czerwca: Anglia – Belgia

Więcej informacji na temat warunków wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Federacji Rosyjskiej, można znaleźć na stronach internetowych:
www.poland.mid.ru
www.fan-id.ru
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. docho #2516162 | 83.9.*.* 9 cze 2018 17:19

    Nie mundial ale Czempionat Mira.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz