Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Ich wysokości: Natalia i Maciej!

2018-06-01 19:49:51 (ost. akt: 2018-06-01 20:03:42)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Natalia kocha sport i zwierzęta, a Maciek jest wielkim fanem motoryzacji. Wiemy, ko sięgnął po koronę w regionie! To właśnie Natalce i Maćkowi przypadły zaszczytne tytuły Małej Księżniczki i Małego Księcia. Zwycięzcom gratulujemy!

Nie dla Natalii Suchodolskiej zwiewne sukienki i błyskotki. Dziewczynka lubi to, co wygodne i luźne. Jeśli już nosi biżuterię, to taką, którą wykona samodzielnie. Z prawdziwej księżniczki ma niewiele. No chyba że maniery, bo savoir-vivre Natalka ma w małym palcu. I w domu rodzinnym może poczuć się wyjątkowo, bo ma dwóch braci 17-letniego Dawida i 5-letniego Wojtusia.

To właśnie Natalia pokonała groźne rywalki i zdobyła tytuł Małej Księżniczki w regionie i powiecie olsztyńskim. Kim jest? Ma 8, 5 roku i mieszka w Ostrzeszewie. Natalka jest wzorową uczennicą. Ocen i zachowania niejeden może jej pozazdrościć. Mimo młodego wieku, Natalia ma mnóstwo zainteresowań i czas po lekcjach przeznacza na swoje pasje.

— Uwielbia sport, dlatego też ubiera się na sportowo — opowiada Małgorzata Suchodolska, mama Małej Księżniczki. — Jej największe hobby to gimnastyka.
Natalia chętnie też wsiądzie na rower. Nie uważa, żeby wyrosła już z maskotek. Otacza się pluszakami i dba, żeby jej pokój był jej małym królestwem. Bo choć świetnie dogaduje się z braćmi, to ma swój własny kąt.

Jest też uzdolniona plastycznie. A skąd pasja do sportu? — Ja kiedyś miałam takie zapędy— śmieje się mama ośmiolatki. I dodaje z dumą: — W lekkoatletyce córka reprezentuje swoją szkołę.

Natalka uczy się po lekcjach języka angielskiego. Czas wolny spędza z przyjaciółką Zosią. Kocha wszystkie zwierzęta, ale szczególne miejsce w jej sercu zajmuje pies Łatka.

Natalia po raz pierwszy wzięła udział w konkursie „Gazety Olsztyńskiej” „Mały Książę, Mała Księżniczka”. — Wie, że została zgłoszona do konkursu. Ale o wygranej jeszcze nie — uśmiecha się mama dziewczynki.

Dlaczego pani Małgorzata zdecydowała się wysłać do nas zgłoszenie? — To była intuicja — opowiada. — Konkurs traktowaliśmy jak dobrą zabawą. Ale zależało nam też na pamiątce. Zachowamy Gazetę!

Pani Małgorzata podkreśla, że jej córka ma niebanalną urodę. — Myślę, że córka w przyszłości realizować się w sporcie. Widzę ją jako instruktorkę. Ale uroda też jest jej atutem. Może kiedyś to wykorzysta? — zastanawia się mama Małej Księżniczki.

Ostrzeszewo w którym mieszka Natalka jest jej miejscem na ziemi. — Tu ma swoje podwórko, swoją przestrzeń — mówi pani Małgorzata.
Lubi chwile, kiedy wiezie córkę na zajęcia dodatkowe. Wtedy mają czas na szczere rozmowy.

Dziś Natalka będzie mieć ogromną niespodziankę. Zobaczy „Gazetę Olsztyńską” i siebie na okładce. Jak zareaguje? Jesteśmy ciekawi!

Z kolei Małym Księciem regionu został 7-miesięczny Maciej Kozłowski z miejscowości Knipy w powiecie lidzbarskim. Ulubioną zabawką Maciusia jest elektryczny samochód, którym uwielbia jeździć. — Jest jeszcze mały, ale już widać jego zainteresowanie motoryzacją — opowiada mama chłopca Monika. — Uwielbia wszystkie samochody.

Maciuś lubi też jeść, szczególnie zupę pomidorową, którą przygotowuje mu dziadek. Zwycięstwo Maciusia to radość nie tylko dla jego rodziny, ale też dla całych Knip!

at, el
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także