VIII Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”

2018-05-08 10:14:44(ost. akt: 2018-05-08 10:15:03)
I. ORGANIZATORZY

Organizatorem VIII Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” jest spółka Grupa WM — wydawca „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.

II. CEL TURNIEJU

Celem Turnieju jest promocja aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

III. SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. Miejsce i termin rozgrywek

a) Miejscem rozgrywek jest stadion Warmii przy alei Sybiraków w Olsztynie.

b) Turniej zostanie rozegrany 19 maja 2018 roku.

c) Początek Turnieju przewidziano na godzinę 10. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 18-19.

2. Ubezpieczanie

a) Organizator nie zapewnia ubezpieczenia podczas rozgrywania zawodów. Wszyscy zawodnicy biorą udział w Turnieju na własną odpowiedzialność i nie mogą żądać od Organizatorów rekompensat z tytułu uszczerbku na zdrowiu w trakcie rywalizacji oraz innych zdarzeń losowych.

b) Organizator zapewnia pomoc medyczną (pierwsza pomoc) na miejscu rozgrywania Turnieju.

c) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skradzione mienie w trakcie Turnieju.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Informacje ogólne

a) Każda z drużyn może zgłosić maksimum 11 zawodników.

b) Turniej odbędzie się w jednej kategorii wiekowej: 2005 i młodsi.

c) Każdy z opiekunów drużyn przed turniejem musi wypełnić formularz dostępny na gazetaolsztynska. pl.

d) Drużyna, która nie wypełni formularza, nie weźmie udziału w Turnieju.

e) Dany zawodnik może występować tylko w jednym zespole.

f) Każdy z zawodników musi posiadać w dniu Turnieju legitymację szkolną lub jego kserokopię w celu potwierdzenia wieku.

g) Brak dokumentu zawartego w punkcie „f) ” uniemożliwi danemu zawodnikowi udział w Turnieju.

h) Opiekun drużyny zobowiązany jest przybyć do stoiska Organizatora ze wszystkimi zawodnikami drużyny i okazać Organizatorowi dokument tożsamości piłkarza w celu potwierdzenia wieku.

i) Opiekun drużyny jest zobowiązany do zapoznania się z Regulaminem Turnieju.

j) Drużynę można zgłosić do 15 maja 2018.

2. Zasady gry

a) System rozgrywek zostanie każdej drużynie przedstawiony na odprawie opiekunów w dniu zawodów.

b) Liczba zawodników: 5 w polu + bramkarz + 5 rezerwowych.

c) Zmiany dokonywane są systemem hokejowym.

d) Czas gry to:

1 x 15 minut (mecze grupowe i faza pucharowa: 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały) i 2 x 15 (mecze: o trzecie miejsce i finał)

e) Jeśli mecz w fazie pucharowej zakończy się remisem to odbywa się seria rzutów karnych (3 kolejki — może je wykonywać każdy z zawodników drużyny).

f) Rozgrywki są sędziowane. Sędziowie mogą ukarać zawodników karami indywidualnymi (żółta, czerwona kartka) lub zespołowymi (rzut wolny, rzut karny).

g) Zawodnik ukarany żółtą kartką za przewinienie dokonane w czasie gry zostaje wykluczony z gry na 2 minuty w zależności od decyzji sędziego, a przez ten czas drużyna gra w osłabieniu.

h) Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest wykluczony z gry w danym meczu, a jego drużyna gra w osłabieniu przez 5 minut. Po tym czasie do gry może wejść inny zawodnik.

i) Na wniosek sędziego w stosunku do ukaranego czerwoną kartką zawodnika organizatorzy turnieju mogą wykluczyć całkowicie zawodnika z Turnieju.