Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Studia i praktyka? To możliwe! Dziś dzień otwarty dla zainteresowanych studiami dualnymi organizowanymi przez UWM i Michelin

2018-05-07 16:37:11 (ost. akt: 2018-05-08 08:47:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Coraz częściej słyszymy o tym, że studia, choć ważne i potrzebne, nie przygotowują do pracy w zawodzie. Michelin i olsztyński uniwersytet postanowili zaradzić temu problemowi. W ramach partnerskiej współpracy uruchomią studia dualne na kierunkach Mechanika i budowa maszyn oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji. Dzięki programowi część zajęć dydaktycznych oraz zajęcia praktyczne będą realizowane w fabryce Michelin. O szczegółach tego projektu będzie się można dowiedzieć 8 maja w czasie Dnia Otwartego Studiów Dualnych.

Studia dualne, których partnerem jest Michelin, skierowane są do studentów Mechaniki i budowy maszyn Wydziału Nauk Technicznych oraz studentów Zarządzania i inżynierii produkcji Wydziału Nauk Ekonomicznych.

8 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Technicznych przy ul. Oczapowskiego 11 odbędzie się Dzień Otwarty Studiów Dualnych, podczas którego studenci będą mogli dowiedzieć się więcej na temat rozkładu zajęć oraz korzyści z udziału w programie. Start spotkania o godz. 9:30 w Auli Martiniego.

Wśród studentów, którzy zakwalifikują się do programu, Michelin przeprowadzi zajęcia kształcenia zawodowego oraz zawodowe praktyki studenckie, które również będą elementem realizacji programu nauczania.

Fabryka opon w Olsztynie jest jedną z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk Michelin na świecie. Studenci studiów dualnych będą mieli możliwość przygotowania się do przyszłej kariery od strony praktycznej, otrzymując dostęp do najnowszych rozwiązań i nowoczesnego parku maszynowego oraz poznając specyfikę pracy w utrzymaniu ruchu, biurach konstrukcyjnych i dziale inżynierii produkcji.Dodatkowo dla studentów biorących udział w programie kształcenia dualnego Michelin przewiduje miesięczne wynagrodzenie, które będzie proporcjonalne do liczby przepracowanych godzin. Ponadto po zakończeniu studiów studenci będą mieli możliwość zatrudnienia w Michelin Polska w Olsztynie.

Nabór na studia dualne rusza jeszcze w tym miesiącu. Wnioski można składać od 8 do 18 maja 2018 r. poprzez stronę rekrutacji: http://www.praca.michelin.pl/aplikuj/rekrutacja

Źródło: materiały prasowe/ Michelin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bartek #2504039 | 31.0.*.* 18 maj 2018 12:48

  Zarobki to jedno, a drugie to ze naprawdę nie ma kandydatów do pracy z odpowiednim wykształceniem. Skończenie studiów humanistyczno - społecznych to żadna filozofia. Studia techniczne powinny być mimo wszystkie lepiej promowane. Sami możecie na tym blogu warminsko-mazurskie-praca.pl sprawdzić jakie zawody należą do deficytowych w naszym rejonie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jaśniepan #2498074 | 213.76.*.* 9 maj 2018 00:49

  Brakuje wam ludzi do pracy, płaćcie godnie, a sami się zgłoszą - młodzież w tych czasach, to nie frajerzy dowożeni autobusami z Kurpi - "to se ne vrati" .

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pamiętam taki transparent #2497740 | 176.52.*.* 8 maj 2018 11:33

  Lata 70 te, wielki transparent na płocie fabryki, OZOS potrzebuje twoich rąk - ktoś dopisał żeby je obciąć. Niewiele się zmieniło, bardzo niskie pensje i traktowanie pracowników jak niewolników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. syn ORMOWCA #2497738 | 89.228.*.* 8 maj 2018 11:30

  a puźniej sru na konfekcję na AGRO na PAP BNS....i ogień za 15zł/h ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gdzie my żyjemy #2497670 | 82.139.*.* 8 maj 2018 09:43

  zbadajcie wyziewy z tej fabryki, czynie są rakotwórcze i to znienacka, a nie uprzedzając o kontroli. bo śmierdzi w całym Olsztynie jak wypuszczają dym z kominów. W ogóle to skandal, żeby taka fabryka stała w centrum miasta i to w stolicy zielonych płuc. A na dokładkę dostaniemy spalarnię śmieci nieopodal. Oddziały onkologiczne już są przepełnione.Zachorowalność u dzieci i dorosłych na raka rośnie. Szkoda, że w tym mieście nikogo nie obchodzi zdrowie mieszkańców. Smog w mieście nie bierze się z małych domków tylko z wielkich kominów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)