Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Dzięki nim rośnie region

2018-05-04 11:12:34 (ost. akt: 2018-05-04 11:17:40)

Autor zdjęcia: Fot. Marcin Tchórz

Każda jest cenna, bo kryje się za nią rozwój regionu. Kolejny raz wspólnie z naszymi czytelnikami i internautami wybieramy Inwestycję Roku 2017. Lista inwestycji jest otwarta i wciąż można je zgłaszać. Wystarczy wysłać e-maila

Już niecały miesiąc został do zakończenia naszej akcji, w której razem z czytelnikami i internautami wybierzemy Inwestycję Roku 2017. Plebiscyt potrwa do 28 maja. A wspólnie wybierzemy najlepsze inwestycje, dzięki którym mieszkańcom żyje się lepiej, a region się rozwija. Bo, że potrzebujemy inwestycji, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Lista inwestycji, z których zostaną wybrane te najlepsze, rośnie, bo w naszej akcji każdy może zgłosić swojego kandydata, a potem ściskać kciuki za jak najlepszy wynik głosowania. W serwisach internetowych „Gazety Olsztyńskiej” znajdują się listy inwestycji, na które można głosować za pomocą sms-ów.

W naszym plebiscycie laury zostaną przyznane w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, a także inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom. Dodatkowo komisja konkursowa wybierze przedsiębiorstwo/przedsiębiorcę Inwestycji Roku 2017.

W tym roku wśród zgłoszonych inwestycji jest kilka z Giżycka. A dwie dotyczą twierdzy Boyen: renowacji warsztatu zbrojmistrza (kategoria wykorzystanie środków unijnych) i remontu Bramy Giżyckiej w twierdzy Boyen (kategoria inwestycja w rozwój edukacji i kultury.) Ta druga kosztowała 372 tys. zł, z czego 152 tys. zł to była dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
— Brama Giżycka odzyskała swój dawny wygląd i blask. Wygląda jak nowa — mówi Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. — Staramy się jak najwięcej inwestować w twierdzę, postawić ją na nogi, żeby stała się perełką Giżycka, naszą wielką atrakcją turystyczną.

Wśród inwestycji przyjaznych środowisku jest rozbudowa oczyszczalni w Miłomłynie. Miasteczko ma obecnie status obszaru uzdrowiskowego, ale chce być uzdrowiskiem, tak więc rozbudowa oczyszczalni stała się wręcz koniecznością. Inwestycja kosztowała ok. 4 mln zł, z tego, ponad 3 mln zł to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Jednak oczyszczalnia nie pokrywa jeszcze wszystkich potrzeb gminy w tym zakresie, bo nie odbiera choćby ścieków dostarczanych beczkowozami.

— To był pierwszy etap rozbudowy, teraz przymierzamy się do drugiego. Złożyliśmy do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wniosek o dofinansowanie w wysokości 8,1 mln zł — mówi Stanisław Siwkowski, burmistrz Miłomłyna.
W kategorii inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom została zgłoszona budowa nowego budynku komunalnego dla szesnastu rodzin w Ostródzie.
— Trzy czwarte spraw, z którymi przychodzą do mnie mieszkańcy, dotyczy mieszkań — mówi Czesław Najmowicz, burmistrz Ostródy. — A wolnych lokali brakuje. Stąd decyzja o budowie budynku komunalnego. Jest tam dwadzieścia mieszkań, niewielkich: pokój, kuchnia, łazienka, ale są wszelkie wygody, co jest ważne w przypadku starszych osób, bo nie trzeba choćby palić w piecu. Planujemy budowę kolejnego budynku.

Jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, wyślijcie e-mail na adres: kontakt@wm.pl. W treści należy podać inwestycję/firmę i kategorię. Gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów i oczywiście głosowania na swoich faworytów.

Tytuły dla najlepszych inwestycji zostaną przyznane w kategoriach:

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom
Inwestycja przyjazna środowisku
Inwestycja w rozwój edukacji i kultury
Wykorzystanie środków unijnych

Dodatkowo spośród zgłoszonych kandydatów komisja konkursowa wybierze przedsiębiorstwo/przedsiębiorcę Inwestycji Roku 2017.

Lista inwestycji jest otwarta. Jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, wyślijcie e-mail na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. W treści należy podać inwestycję/firmę i kategorię.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jeśli na wybraną inwestycję chcecie oddać trzypunktowy głos, wyślijcie SMS za 2,46 zł o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 7248. Jeśli wasz głos ma być pięciopunktowy, należy wysłać SMS o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 73601 (3,69 zł)

Wykorzystanie środków unijnych

Jeśli na wybraną inwestycję chcecie oddać trzypunktowy głos, wyślijcie SMS za 2,46 zł o treści GO.WSU.X gdzie X to numer projektu pod numer 7248. Jeśli wasz głos ma być pięciopunktowy, należy wysłać SMS o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 73601 (3,69 zł)

Inwestycja w rozwój edukacji i kultury

Jeśli na wybraną inwestycję chcecie oddać trzypunktowy głos, wyślijcie SMS za 2,46 zł o treści GO.IEK.X gdzie X to numer projektu pod numer 7248. Jeśli wasz głos ma być pięciopunktowy, należy wysłać SMS o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 73601 (3,69 zł)

Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom

Jeśli na wybraną inwestycję chcecie oddać trzypunktowy głos, wyślijcie SMS za 2,46 zł o treści GO.RIM.X gdzie X to numer projektu pod numer 7248. Jeśli wasz głos ma być pięciopunktowy, należy wysłać SMS o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 73601 (3,69 zł)

Inwestycja przyjazna środowisku

Jeśli na wybraną inwestycję chcecie oddać trzypunktowy głos, wyślijcie SMS za 2,46 zł o treści GO.IPS.X gdzie X to numer projektu pod numer 7248. Jeśli wasz głos ma być pięciopunktowy, należy wysłać SMS o treści GO.SOB.X gdzie X to numer projektu pod numer 73601 (3,69 zł)

Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2496177 | 188.146.*.* 4 maj 2018 22:31

    http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #2495944 | 89.229.*.* 4 maj 2018 13:38

    Ja bym się jeszcze pozbył drzew na twierdzy które uszkadzają mury .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)