Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ministerstwo od banowania

2018-05-07 12:50:00 (ost. akt: 2018-05-07 12:54:00)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Wysocy urzędnicy z Ministerstwa Cyfryzacji najwyraźniej mają nadmiar wolnego czasu. Wnioskuję tak, bo MC tworzy punkt kontaktowy dla osób "niesłusznie" zbanowanych w mediach społecznościowych.

Prace są na ukończeniu i trwają już od kilku miesięcy. Nie mogą mieć zatem bezpośredniego związku z niedawnym zbanowaniem przez Facebooka kont Obozu Narodowo-Radykalnego i Narodowego Odrodzenia Polski. Powód? Propagowanie treści "rasistowskich, antysemickich i homofobicznych".

Ten kij ma jednak dwa końce. Mnie zbanowanie ONRu nie bardzo się podoba, ale w pełni uznaję prawo Facebooka do takiej decyzji. Ideologia ONR-u czy NOP-u (skrajny nacjonalizm) u wielu budzi sprzeciw. To nie zmienia jednak faktu, że te organizacje są w Polsce legalne. Więc firma Zuckerberga powinna zatem to uszanować. Powinna, ale nie musi. To jedna strona medalu.

Druga jest taka, że Facebook to firma prywatna i może wpuszczać na swoje podwórko kogo chce i na swoich warunkach. Nie ma więc czegoś takiego jak "niesłusznie" zbanowani. Więc MC nie powinno wtykać nosa w zasady tam panujące.

Standardy obowiązujące na FB są skierowane raczej przeciwko ludziom czy ugrupowaniom związanym ze skrajną prawicą. Ci ze skrajnej lewicy mogą się tam czuć jak w domu. Może to nie jest fair, ale prawo do posiadania profilu na Facebooku nie jest jednak zapisane w naszej Konstytucji.

W przestrzeni publicznej powinniśmy do bólu przestrzegać równości i wolności. Ale nie w prywatnej. A taką jest między innymi prowadzenie biznesu. Mój dom, mój sklep, moja restauracja. I nie ma żadnego powodu żebym przyjmował tam kogoś, kogo nie lubię. W końcu nikt o zdrowych zmysłach nie wymaga, żeby w sklepach wegetariańskich w imię równości tworzyć działy mięsne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. macie co chcieliscie #2497701 | 193.46.*.* 8 maj 2018 10:40

    macie co chcieliscie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. frodo #2497474 | 109.241.*.* 7 maj 2018 20:53

    piszesz jak potłuczony, jak prowadzisz jakąkolwiek działalność gospodarczą, nawet jako osoba fizyczna, nie masz prawa nikogo dyskryminować - np. odmawiać gościny w hotelu muzułmanom czy obsługi muzułmanów w sklepie - bo ich nie lubisz, masz prawo ich nie lubić prywatnie, ale nie masz prawa odmawiać im usług czy obsługi - stuknij się w kiepełkę i pomyśl, to nie oznacza że musisz mieć w sklepie wegańskim mięsne stoisko, ale jeśli przyjdzie Żyd, Arab czy Rosjanin - każdemu musisz sprzedać to, co masz w ofercie

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz