środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Zakochana w Lidzbarku Warmińskim

2018-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-14 11:06:05)
Teresa Lipska

Teresa Lipska

Autor zdjęcia: Katarzyna Banasiak-Flont

Czy można być zakochanym w mieście? Wygląda na to, że można. Teresa Lipska swój pierwszy tomik wierszy zatytułowała „Oddaję swoje serce mojemu miastu w podzięce”. Później były kolejne, ale pierwsza miłość zostaje w sercu na zawsze.

Utwory pani Teresy przede wszystkim opisują uroki Lidzbarka Warmińskiego oraz charakterystykę jego poszczególnych mieszkańców. Przy czym autorka zauważa w nich jedynie dobre strony i robi to z autentycznym zachwytem.
Jest lidzbarczanką z urodzenia. Pierwszy w życiu wiersz napisała już jako dojrzała kobieta. Mąż pani Teresy był zawodowym żołnierzem, pracował w jednej z lidzbarskich jednostek. Dużo wyjeżdżał, głównie na szkolenia i poligony, pani Teresa zajmowała się domem i synem. Kiedy została nagle wdową, przez pierwsze miesiące żałoby przygnębiona siedziała w domu. Syn był już dorosły. Mieszkała sama. Po roku od śmierci męża zaczęła się uśmiechać.
— Obudziłam się pewnej nocy i nagle pojawił się w mojej głowie wiersz — wspomina. — Nie miałam wcześniej takich doświadczeń, byłam więc tym zdziwiona. Znalazłam szybko kartkę, wzięłam długopis i zaczęłam pisać. Od tamtej pory ciągle coś tworzę. Myślę, że to był taki dar na pocieszenie.

"Dotyk serca"

Ludzie potrzebują bliskości
Słów ciepłych i czułości
Nadziei na lepsze słońce
Gestów miłości gorącej
Lecz, dużo zależy od nas samych
By uśmiechem darzyć tych na drodze spotkanych
Bo wdzięk miłych, prostych rzeczy
Serca nasze leczy
Teresa Lipska


Zobacz: Strefa 3 Młodości

Człowiek jest młody tak długo, jak długo czuje się młodo. Tworząc Strefę 3 Młodości kierowaliśmy się właśnie tą myślą. W każdą środę chcemy Wam dać mocną dawkę witamin, która pomoże Wam czuć się młodymi.
Strefa 3M to miejsce spotkań wszystkich, którzy czują, że mają w swoim życiu jeszcze wiele do zrobienia. Zapraszamy do nas. Nie w gości, ale jako współgospodarzy. Chcemy bowiem nie tylko pisać o Was. Chcemy też oddać Wam nasze łamy. Opowiedzcie nam swoją historię, pokażcie co was pasjonuje, jakie macie hobby.
Strefę 3 Młodości stworzyliśmy specjalnie dla Was. Ludzi młodych duchem, którzy potrafią cieszyć się życiem. Czekamy na Was. Doładujcie nas wszystkich swoją pozytywną energią.

Igor Hrywna
facebook.com/hrywna
i.hrywna@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. M... #2503450 | 94.254.*.* 17 maj 2018 13:47

    Czesto tą Pania widuje na rynku w Lidzbarku. Zawsze eleganko ubrana, uczesana.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz