Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Srebrna generacja jest spoko

2018-05-14 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-14 10:39:23)

Z dawnych czasów pamiętam, że młodych od starych odróżniał strój. To najbardziej rzucało się w oczy. Po przekroczeniu +/- czterdziestki ludzie jakby nagle w sobie się zapadali.

I nakładali na siebie niewygodne, siermiężne ubrania. Ci ciut starsi usuwali się wręcz z przestrzeni publicznej, żeby nie "zawadzać" tym młodszym (oczywiście za wyjątkiem polityków).

Przez ostatnie 20-30 lat to wszystko się zmieniło. Młodość wymieszała się bowiem ze starością. W ubraniach, ale też zainteresowaniach i zachowaniach. Zresztą słowo "starość" gdzieś nam dzięki Bogu zniknęło. W miejsce ludzi starych czy starszych pojawili się ludzie dojrzali, seniorzy lub zgodnie z zachodnią nomenklaturą srebrna generacja.

Te zmiany mają bardzo duże znaczenie dla naszych społeczeństw. Bo srebrne pokolenie odmłodniało i wyzwala się ze schematu dom-przychodnia-sklep. Coraz częściej ich naturalnym środowiskiem są restauracje, kina, kluby fitness. Taka też jest nasza Strefa 3 Młodości. Pełna dobrej energii, którą chcemy obdzielać wszystkie generacje.

Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB