Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Co mu babcia pcha się na tor!

2018-05-16 08:00:00 (ost. akt: 2018-05-14 10:56:54)

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Ma dwie pasje w życiu: pływanie i długie spacery. Kocha ruch. Nie ogląda seriali, bo jak mówi szkoda czasu, a najlepsze filmy kręci samo życie.

Ja mam być w gazecie — dziwi się. — Jestem zwyczajna kobietą. Tysiące takich. Tylko kiedy mielibyśmy porozmawiać? Może przed basenem — proponuje Anna Krawczyk. — Bo trochę nie mam czasu.

Skończyła technikum samochodowe, prowadziła z mężem hurtownię budowlaną. od dwoch lat jest na emeryturze i nie ma czasu? — Bo widzi pan ja jest aktywna babcią — śmieje się pani Anna.

Jest codziennie na basenie, bo pływanie jest wielka pasją mieszkanki Dobrego Miasta. Żałuje tylko, że dopiero od dziesięciu lat w mieście jest pływalnia. Kiedy wchodzi do wody, niejeden młodszy pewnie myśli, co mu babcia pcha się na tor. Jednak wielu szybko przychodzi zjeść tę żabę. Bo pani Ania pływa jak rekin. Ma 62 lat , a bez najmniejszych kłopotów trzaśnie dwa kilometry. — I jeszcze o własnych siłach wychodzę z basenu — żartuje.

Pływa od dziecka, ale dopiero od niedawna na dłuższych dystans. Nawet w zawodach „Warmia i Mazury pływają” zajęła dwa lata temu trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej. Ale nie wgrała.
— Czy to ważne — pyta. — Nie pływam dla medali, tylko dla siebie, dla endorfin, dla zdrowia, bo chyba nie ma nic lepszego niż pływanie — uważa dobromieszczanka.

Pani Anna uwielbia też długie spacery.  — W ogole kocham ruch, być aktywna — mówi.

O czym marzy? — Mam kalendarz pełen planów i gorę pomysłów — mówi pani Anna. — Różnych, mniej lub bardziej szalonych, a oczywiście jak chyba każdy chciałabym zobaczyć jeszcze kawałek świata. Ostatnio wprawdzie trochę jeżdżę po Europie, ale świat jest wielki, są inne kontynenty, tylko że to kosztuje.
Podróże wymagają też znajomości języków, jak u niej z językami?

— Znam tylko rosyjski — mówi. — Ale wzięłam się za naukę języka angielskiego. Nauka nie wchodzi do głowy jak kiedyś, ale mówią, że w obcym języku nawet kamień przemówi, bo to tylko kwestia oszlifowania. To wkuwam słówka.
Niemal jak każda babcia także pani Anna zajmuje się wnukiem. Pomaga córce w wychowaniu synka.
Wnuczek ma trzy lata i ma na imię Kuba— Ale to nie obowiązek, to wielka radość — patrz pani Anna na opiekę nad wnuczkiem. — Gdy jestem z nim to żyć się chce.

Jak wyobrażała sobie życie na emeryturze? — Mam koleżanki, też emerytki. Siedzą w domach, a ja tak nie chcę, szkoda życia na oglądanie seriali, kiedy życie kręci nam taki piękny film. Nigdy nie jest za późno na zmianę stylu żucia —mówi Anna Krawczyk. — Tylko trzeba to zrobić.

Zobacz: Strefa 3 Młodości

Andrzej Mielnicki

Człowiek jest młody tak długo, jak długo czuje się młodo. Tworząc Strefę 3 Młodości kierowaliśmy się właśnie tą myślą. W każdą środę chcemy Wam dać mocną dawkę witamin, która pomoże Wam czuć się młodymi.
Strefa 3M to miejsce spotkań wszystkich, którzy czują, że mają w swoim życiu jeszcze wiele do zrobienia. Zapraszamy do nas. Nie w gości, ale jako współgospodarzy. Chcemy bowiem nie tylko pisać o Was. Chcemy też oddać Wam nasze łamy. Opowiedzcie nam swoją historię, pokażcie co was pasjonuje, jakie macie hobby.
Strefę 3 Młodości stworzyliśmy specjalnie dla Was. Ludzi młodych duchem, którzy potrafią cieszyć się życiem. Czekamy na Was. Doładujcie nas wszystkich swoją pozytywną energią.

Igor Hrywna
facebook.com/hrywna
i.hrywna@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2502682 | 176.97.*.* 16 maj 2018 12:32

    beznadziejna reklama beznadziejnego basenu gdzie ratownik wyprasza gości mówiąc nie takie ma pan majtećki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz