Quantcast

Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

O czym fantazjują Polki?

2018-04-15 16:51:50 (ost. akt: 2018-04-15 17:22:15)

Autor zdjęcia: Pixabay

Polki pruderyjne? Nic z tych rzeczy. Polskie kobiety fantazjują o grupowym seksie, uniesieniach z nieznajomym i byciu zdominowaną. I coraz częściej o tym głośno mówią. Choć są jeszcze takie, które wybujałe pragnienia uważają za coś złego.

Seks z obcym mężczyzną albo na oczach publiczności? A może seks grupowy? Polki w swoich głowach nie mają żadnych ograniczeń. Za polot i fantazję chwali je seksuolog Andrzej Depko. Jego zdaniem takie fantazje przynoszą same korzyści i pobudzają namiętność w związku.

Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy, twierdził, że fantazje wynikają z braków w życiu seksualnym. Dzisiaj seksuolodzy są na szczęście zupełnie innego zdania. Uważają, że erotyczne pragnienia są cenną część życia seksualnego. I nie trzeba z nich rezygnować!

O czym zatem marzą Polki?

— O władcy z bogatym słownictwem. Takim, który wydaje polecenia. Zawsze powtarzam, że kobiety mają punkt G w uchu. Chcą słyszeć, że są seksowne i podniecające — odpowiada Joanna Keszka, redaktor naczelna serwisu Barabarella.pl i edukatorka seksualna.

Joanna Keszka twierdzi, że należy odróżniać marzenia erotyczna od fantazji seksualnych. Jeśli chodzi o to pierwsze, to kobiety nie są zbyt wymagające...
— Marzą, żeby mężczyzna przed seksem się... wykąpał. A potem, żeby te intymne chwile celebrował. Seks powinien być odświętny, ale też zabawny. Jeśli partner wyłączy telewizor i powie, że mu się chce kochać, to nie jest na pewno zaproszenie na seks — tłumaczy. I dodaje: — Natomiast fantazje są niezbędnym elementem życia seksualnego. Niestety się ich boimy.

Z czego wynika ten lęk?

— Mamy w sobie takiego zimnego krytyka, który twierdzi, że z nami jest coś nie tak. Przychodzą do mnie osoby, których niepokoi, że mają zbyt dzikie fantazje. Ale również takie, które martwią się, że fantazjują zbyt słabo. A potem na warsztatach dla kobiet, które prowadzę, okazuje się, że panie chcą o nich mówić bez obaw, że zostaną wyśmiane — odpowiada Keszke.

Co więc powinniśmy zrobić, jeśli fantazjujemy o seksie grupowym albo mężczyźnie spotkanym w kawiarni?

— Nic. Cieszyć się tym — odpowiada. — Fantazje są nasze, dzieją się tylko w naszej głowie. Możemy więc czuć się bezpiecznie. A my się tej strefy seksualnej bardzo boimy i kojarzymy fantazje od razu ze zdradą. A to, że pomyślimy o seksie z kimś, to nie znaczy od razu, że uruchomimy jakąś piekielną machinę.

Joanna Keszka podpowiada, żeby podniecenie nieznajomym możemy przenieść do własnej sypialni, na własnego partnera.

Zdaniem ekspertki Polki często fantazjują o gwałcie.

— Ale żadna z nas nie chciałaby mieć seksu i przemocy. Te fantazje świadczą o tym, że po prostu chciałyby się czuć pożądane. Żadna z nas tak naprawdę nie pragnie gwałtu! Tak samo jak myślą o seksie grupowym. Trzeba jednak oddzielić fantazje od życia — podkreśla edukatorka seksualna.

Robi się jednak niebezpiecznie, kiedy fantazjujemy o kimś z naszego otoczenia, na przykład mężu własnej przyjaciółki...

— Tu musimy oddzielić fantazję od tego, że naprawdę chcielibyśmy mieć seks z kimś innym. Ja jednak wierzę w mądrość Polek! — podkreśla specjalistka.

A Polki fantazjują na potęgę.

Z „Raportu o seksualności Polek” Vamea wynika, że tylko 37 proc. z nich nie ma żadnych fantazji seksualnych albo się do nich nie przyznaje. Z kolei jedna trzecia badanych wyobraża sobie uprawianie miłości ze swoim aktualnym partnerem i realizowanie z nim niezaspokojonych pragnień. Aż 24 proc. marzy o stosunku z innym partnerem, 17 proc. chce nowych, nieodkrytych doznań miłosnych, 10 proc. wyobraża sobie seks oralny, 4 proc. daje się gwałcić, 3 proc. uprawia seks z kobietą, 2 proc. — seks grupowy. Niewiele ponad 2 proc. przemienia się w swoich marzeniach w prostytutkę oraz uprawia seks w dosyć zaskakujących miejscach: w samolocie, pociągu, na fabrycznej podłodze...

Ale Polki to niejedyne kobiety marzące o seksie z nieznajomym. Badania specjalistów z USA wykazały, że aż 80 proc. amerykańskich kobiet ma marzenia seksualne, których bohaterami wcale nie są ich małżonkowie.

Fantazje seksualne kobiet to stosunkowo młody temat. Jeszcze do lat 70. XX wieku udawano, że takie w ogóle nie istnieją. Przełom nastąpił dzięki amerykańskiej pisarce Nancy Friday, która w książkach „Mój tajemny ogród” oraz „Zakazany owoc” opisała seksualne pragnienia. Znajdziemy tam i seks grupowy ze wszystkimi poprzednimi kochankami równocześnie albo orgazm w czasie stosunku z kapitanem na pokładzie statku w obecności innych podróżnych.

Odważne fantazje możemy znaleźć także w dziełach Catherine Millet. „Przekonałam się ostatnio, że nie jestem jedyną kobietą marzącą o seksie grupowym” — wyznaje. Książka jest opisem wcielenia w życie wszystkich fantazji erotycznych. Już po wakacjach Joanna Keszka wyda książkę-przewodnik o grach i zabawach erotycznych. — To będzie podpowiedź, jak je wcielić w życie — zdradza.

Profesor Zbigniew Izdebski, seksuolog: — Fantazje zawsze były, tylko do tej pory koncentrowano się na seksualności mężczyzn. To oni byli celem seksualnych obserwacji.

A jakie fantazje mają kobiety? — Fantazjują o kolorowych, ciemnoskórych, młodych i muskularnych mężczyznach. A także o trójkącie — odpowiada profesor. — Ale wciąż jest zbyt mało badań na ten temat. Pamiętajmy, że o swoich fantazjach mówią tylko kobiety, które mają odwagę o tym mówić. Przydałoby się jednak więcej badań na dużych populacjach.

Profesor Izdebski nie zgadza się, że kobiety fantazjują o gwałcie. — One chciałyby przemocy, ale kontrolowanej. Jestem o tym przekonany — podkreśla.

Kiedy nasze fantazje powinny nas zaniepokoić? — Niepokojące są te, które chcielibyśmy zrealizować, a które przekraczają normy społeczne i prawne — podsumowuje prof. Izdebski.

at


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maciej #2653754 | 5.173.*.* 2 sty 2019 15:44

  Portal damskomeska pl w 2019 roku przygotowuje książkę o fantazjach Polek. Każda kobieta może przysłać swoją fantazję, szczegóły tutaj: http://damskomeska.pl/produkt/fa ntazje-seksualne-polek/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maciej #2653752 | 5.173.*.* 2 sty 2019 15:43

  Portal damskomeska pl w 2019 roku przygotowuje książkę o fantazjach Polek. Każda kobieta może przysłać swoją fantazję, szczegóły tutaj: http://damskomeska.pl/produkt/fa ntazje-seksualne-polek/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Fantazjujo #2485491 | 217.153.*.* 16 kwi 2018 16:01

  o nowym mikserze albo komplecie gąbek

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lolek #2485488 | 81.190.*.* 16 kwi 2018 15:58

  Teraz napiszcie artykuł o fantazjach mężczyzn :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kraina FANTAZJA #2485292 | 37.47.*.* 16 kwi 2018 11:18

  A potem HIV , SYF ,KIŁA i MOGIŁA [*]

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (30)