Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Może w końcu uda się wygrać!

2018-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-08 12:40:22)
Na ochotników z OSP Kolno można liczyć w każdej sytuacji!

Na ochotników z OSP Kolno można liczyć w każdej sytuacji!

Autor zdjęcia: Źródło OSP Kolno

NASZA AKCJA\\\ Strażacy ochotnicy walczą z ogniem, pomagają też lokalnej społeczności. W powiecie olszyńskim nie brakuje dzielnych druhów. Przedstawiamy Ochotniczą Straż Pożarną w Kolnie. Wciąż trwa głosowanie na Najpopularniejszą OSP.

Ochotnicy z OSP Kolno i kota z drzewa zdejmą, i łosia z bagna wyciągną. Zawsze są pierwsi na miejscu wypadków. — O wszystkich zdarzeniach powiadamia nas Olsztyn — mówi prezes jednostki Zbigniew Łokuciejewski. — Nie zdarzyło się, żebyśmy nie wyjechali do akcji. Zimą najczęściej dostajemy wezwania do palących się sadzy. Ale ratowaliśmy też bociany z gniazd, które nie zdążyły odlecieć przed zimą.
Druhowie z Kolna nie tylko pędzą do pożarów i pomagają wyjść z opresji ludziom i zwierzętom. To oni dbają o bezpieczeństwo podczas dożynek czy podczas wyścigu kolarskiego w Lutrach. Udzielają się też podczas świąt kościelnych i państwowych.

Prezesa jednostki cieszy to, że chętnych do służby nie brakuje. — Mamy 24 ochotników — mówi z dumą. — To sami mężczyźni. Ale przyszło do nas też pięć pań, które chciałyby udzielać się społecznie.
Jednostka OSP Kolno powstała w 1946 r. Dziś ma dwa samochody: jeden lekki, drugi ciężki. Jelcz pomieści aż 7000 litrów wody. Ochotnicy mają do dyspozycji dwa garaże, świetlicę i zaplecze. Wszyscy są jak jedna wielka rodzina. Rozmawiają o ważnych sprawach, dzielą się uwagami i doświadczeniem.
Zbigniew Łokuciejewski ochotnikiem został pół wieku temu. Najpierw służył w OSP w Kominkach. — Z dziada pradziada wszyscy jesteśmy ochotnikami — opowiada. — Do Kolna przyszedłem w 1969 r. i najpierw byłem zastępcą komendanta. Bo kiedyś prezesów i naczelników nie było.

Dlaczego warto docenić OSP Kolno? — Bo to uczciwi ludzie! Pracowici, zaangażowani — uzasadnia prezes.
Drużna świetnie sobie radzi w zawodach pożarniczych. W poprzednich edycjach naszego konkursu ta jednostka nie stanęła na podium. — Może w końcu uda się wygrać! — śmieje się prezes Łokuciejewski.
Na tę chwilę OSP Kolno znajduje się w pierwszej „dwudziestce” w rankingu regionalnym. Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, których w tym systemie nie ma.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-ów pod przypisany jednostce OSP numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł brutto.

Aleksandra Tchórzewska

RANKING REGIONALNY: KLIKNIJ tutaj


RANKING: Młodzieżowe Drużyny PożarniczeRANKING: Kobiece Drużyny PożarniczeRANKINGI POWIATOWE

Powiat braniewskiPowiat działdowskiPowiat elbląskiPowiat ełckiPowiat giżyckiPowiat gołdapskiPowiat iławskiPowiat kętrzyńskiPowiat lidzbarskiPowiat mrągowski


Powiat nidzickiPowiat nowomiejskiPowiat oleckiPowiat olsztyńskiPowiat ostródzkiPowiat piskiPowiat szczycieńskiPowiat węgorzewskiRegulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także