Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

EGGER w Biskupcu rośnie jak na drożdżach

2018-04-03 12:04:00 (ost. akt: 2018-04-03 12:08:53)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Fabryka EGGER w Biskupcu rośnie jak na drożdżach. Nawet lutowe mrozy nie opóźniły harmonogramu i wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z planem. Cały czas trwa też rekrutacja pracowników. A ma tu pracować około 400 osób.

Stoją już pierwsze budynki, instalacje. Widać hale i silosy na wióry. Fabryka EGGER w Biskupcu rośnie niemal w oczach. Tempo budowy jest naprawdę imponujące. Coraz większy jest też zespół pracowników. Firma zatrudnia już ponad 130 osób. I dalej poszukuje kolejnych chętnych do pracy, bo trzeba pamiętać że w zakładzie ma pracować docelowo około 400 osób.

— Jak wynika z naszych pierwszych doświadczeń, mieszkańcy Biskupca i okolic z dużym zainteresowaniem śledzą oferty zatrudnienia w fabryce EGGER i chętnie na nie odpowiadają — mówi Magdalena Mokot, kierownik działu zasobów ludzkich w EGGER Biskupiec. — Jesteśmy dumni z tego, że firma przyciąga kolejne zmotywowane do pracy osoby, które chcą razem z nami budować oddział w Biskupcu od podstaw.

Do tej pory udało się skompletować już niemal w całości działy: zakupów, utrzymania ruchu, obsługi klienta, księgowości i HR. Wciąż trwa nabór do zespołu kontrolingu finansowego i działu logistyki. Zakład poszukuje także operatorów maszyn, elektryków I mechaników. A wraz z nadejściem wiosny ruszy rekrutacja na stanowiska produkcyjne.


Kim są nowi pracownicy? Okazuje się, że ponad 90 proc. z nich to mieszkańcy Biskupca i okolicznych miejscowości. Znajdują się wśród nich zarówno osoby wysoko wykwalifikowane, jak i ci, którzy dopiero zdobywają pierwsze umiejętności i doświadczenia. Cały zespół przechodzi teraz intensywne szkolenia. Pracownicy zdobywają cenną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy po uruchomieniu produkcji w zakładzie. Niektórzy z nich zdążyli już odwiedzić fabryki EGGER w innych krajach (Austria, Niemcy, Rumunia), aby na miejscu zobaczyć jak w praktyce wygląda praca w fabryce.

Na co mogą liczyć nasi pracownicy?

— Przede wszystkim na stabilne warunki zatrudnienia i możliwość rozwoju. Rotacje w naszej Grupie zdarzają się rzadko — podkreśla kierownik Mokot. — Większość członków zespołu jest z nami związana od lat i rozwija swoją karierę w ramach naszych struktur. Wszystkim nowo zatrudnionym zapewniamy niezbędne szkolenia i chętnie uczymy ich nowych umiejętności. Ponadto, nasi pracownicy mogą liczyć na przyjazną atmosferę pracy rodzinnej firmy.

Wszystkie oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej biskupieckiej fabryki, w zakładce „oferty pracy”, w portalu pracuj.pl oraz na tablicach informacyjnych zlokalizowanych w centrum Biskupca. Dodatkowo w tablicach EGGER umieszcza najważniejsze informacje na temat inwestycji, tak by każdy mieszkaniec Biskupca miał do nich dostęp. Spotkać nas można na wszystkich lokalnych targach pracy. Nowością od kwietnia będzie również możliwość aplikowania bezpośredniego przez stronę www.egger.com w zakładce kariera.
Fabryka ma ruszyć pod koniec tego roku, ale już dziś poszukuje choćby lokalnych firm transportowych, które będą dostarczać gotowe produkty do klientów w Polsce i zagranicą. Do współpracy zaprasza przedsiębiorstwa posiadające własny tabor z ciągnikami siodłowymi (Euro 5 i Euro 6) i z naczepami typu firanka o długości 13,6 m.

Jednak EGGER to nie tylko wielki plac budowy. Grupę EGGER można było zobaczyć, a precyzyjnie mówiąc stoisko firmy na niedawnych targach arena DESIGN, które odbyły się 6-9 marca w Poznaniu.


— Targi arena DESIGN były okazją do porozmawiania na temat kompleksowej kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2017-2019, którą wprowadziliśmy z wielkim sukcesem w ubiegłym roku — mówi Anna Myślak, odpowiedzialna za PR i Komunikację w EGGER Polska.— Zaprezentowaliśmy nasze produkty premimum w tym mi. in. struktury synchroniczne Feelwood, które dodają wyrazu i charakteru, głębi i realizmu, a wszystko po to by nie dało się ich odróżnić od oryginalnego materiału, PerfectSens, czy obrzeża akcetujące.

EGGER inspirował nie tylko produktami i dekorami, ale także innowacyjnymi narzędziami online w zakresie wizualizacji. Reagując na potrzeby klientów udoskonalił usługi w zakresie projektowania i wizualizacji. A 1 kwietnia rusza kampania marketingowa firmy pod hasłem „Inspiracje”.

EGGER to firma znana z działalności charytatywnej. Nie dziwi więc, że była też obecna na organizowanym od trzech lat z inicjatywy burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego i starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak balu charytatywnym.
To szczególny rodzaj imprezy, bo promuje dobroczynność, pomoc najbardziej potrzebującym. Co roku podczas balu odbywa się aukcja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Całkowity dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na rzecz miejscowych instytucji zajmujących się pomocą innym ludziom . W minionych latach był to Dom dla Dzieci „Keja” w Biskupcu oraz biskupiecki oddział Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
— Na tak ważnej i potrzebnej imprezie nie mogło zabraknąć również Grupy EGGER — podkreśla Anna Myślak, odpowiedzialna za PR i Komunikację w EGGER Polska. — Podczas aukcji wylicytowaliśmy m. in. piłkę podpisaną przez Roberta Lewandowskiego oraz kampanię promocyjną w Grupie WM.

Za przekazanie największej kwoty (4 tysiące euro) podczas jednej z licytacji pani Małgorzata Chyziak uhonorowała firmę EGGER statuetką „Anioła Dobroczynności”.

— W ramach naszego wsparcia przekazaliśmy również voucher na pobyt all inclusive w hotelu położonym w pięknej turystycznej miejscowości St. Johann, w której znajduje się nasza siedziba. Malowniczy górski krajobraz Tyrolu z pewnością przypadnie do gustu zwycięscy licytacji — dodaje Anna Myślak.
Tegoroczny biskupiecki bal charytatywny cieszył dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli lokalnego biznesu. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, miejscowych władz oraz wsparciu przedsiębiorstw podczas aukcji udało się zebrać łącznie 32 tysiące złotych. A pieniądze w całości otrzyma Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu, spożytkowując je na opiekę nad chorymi.

Fabryka EGGER w Biskupcu będzie dziewiętnastym zakładem EGGER na świecie, jednocześnie pierwszym w Polsce. Fabryka w Biskupcu będzie najnowocześniejszą w całej Grupie EGGER, wyposażoną w najnowsze maszyny i technologie, które zapewnią wysoki poziom ochrony środowiska i bezpieczeństwo pracy. Rocznie zakład będzie produkował około 650 tysięcy metrów sześciennych płyt wiórowych.
am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Matylda #2478691 | 83.9.*.* 5 kwi 2018 20:23

  Kontrole to fikcja, żal mi naiwniaków z Biskupca, którzy wierzą w to, co im wciska władza i Egger....https://www.fakt.pl/wydarzenia/ polska/rzeszow/protest-w-mielcu-przeciw- fabryce-kronospan/qmnjwm3

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olo_no #2477482 | 89.228.*.* 4 kwi 2018 10:38

   30 Egerow i Zabojad do Chin

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ;( #2477454 | 87.205.*.* 4 kwi 2018 09:46

   Profil podobny do fabryki w Mielcu ,gdzie ostatnio całe miasto protestowało przeciw trucicielowi ,który niby to ma najnowsze technologie ochrony środowiska a ludzie chorują i dookoła smród . Jak można dopuścić do budowy takiego giganta na terenie Mazur ? Już tną lasy na potęgę a najgorsze dopiero przed nami ! Współczuje mieszkańcom Biskupca .

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Mazurro #2477361 | 89.228.*.* 4 kwi 2018 07:27

   Tak średnio żal mi mieszkańców Biskupca. Ostatecznie "widziały gały, co brały", gdyż taka Ostróda, Nidzica czy Pasłęk nie wpuścili trucicieli. Wkurza mnie co innego. Zakładam, że marszałek po ART i szef Spec-Strefy po historii nie wiedzą, co to jest kongestia. Ci co nie wiedzą, to zobaczą, jak kilkaset ciężarowych składów samochodowych dodatkowo dziennie pojawi się z dłużycą na 16-ce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Real #2477327 | 195.136.*.* 4 kwi 2018 06:20

    Ciekawe czy Robercik Lewandowski już wie, jaką to niedługo "parę wodną" będą mu przynosiły zachodnie wiatry nad daczę w Stanclewie...

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (20)